ДФСУ у листі від 11.01.2018 р. №968/7/99-99-12-03-01-17 звертає увагу, що протягом останніх двох місяців платники масово звертаються до ДФС із проханням пояснити причини виникнення показника ΣПеревищ в СЕА ПДВ.
З огляду на це, податківці зауважують, що органи ДФС виконують сервісні функції. Тому, на їхню думку, неприпустимим є надання відповідей у роз'ясненнях територіальних органів з посиланням на ДФС як адміністратора СЕА ПДВ.
Основною причиною оскарження показника ΣПеревищ ДФСУ називає допущені платниками методологічні помилки при заповненні та поданні звітності з ПДВ. Такі помилки підлягають виявленню та опрацюванню під час проведення камеральних перевірок.
Податківці наголошують, що показник ΣПеревищ розраховується виключно на підставі даних звітності з ПДВ та ЄРПН. А отже, підстави, які призвели до виникнення такого показника, підлягають аналізу у контролюючому органі за місцем податкового обліку.
З огляду на це, ДФСУ зобов'язало під особисту відповідальність начальників ГУ ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС:
- припинити переадресації платників до ДФС з приводу обрахунку показника ΣПеревищ та у першу чергу аналізувати причини його обрахунку за місцем обліку платника, а в разі встановлення технічних помилок звертатись до ДФС із запитом щодо виправлення помилок за формою згідно з додатком 1 до листа;
- організувати проведення роз'яснювальної роботи з платниками в частині алгоритму обрахунку показника ΣПеревищ в СЕА з урахуванням змін, внесених до програмного забезпечення (додаток 2), а також забезпечити контроль за якістю проведення камеральних перевірок звітності з ПДВ.
Причинами виникнення показника ΣПеревищ податківці також вважають:
1) не реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування;
2) порушення вимог ст. 187, п. 192.1 ПКУ при визначенні податкових зобов'язань з ПДВ;
3) помилки платників при включенні до декларації з ПДВ розрахунків коригування на зменшення податкових зобов'язань з ПДВ, зареєстрованих із запізненням (виключення в періоді складання, а не реєстрації, та навпаки) (підлягає виявленню і коригуванню згідно запитів.
***
Читайте також: