• Посилання скопійовано

ДФСУ пропонує внести зміни до ознак, за якими ПН/РК не будуть підлягати моніторингу

На сайті ДФСУ оприлюднено проект змін до пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

ДФСУ пропонує внести зміни до ознак, за якими ПН/РК не будуть підлягати моніторингу

28 вересня 2018 року ДФСУ оприлюднила проект постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (завантажити).

Нагадаємо, що п. 3 Порядку №117 визначено  ознаки, за якими ПН/РК не блокуватимуться.

 

Чому виникла потреба внесення змін?

Необхідність прийняття проекту постанови зумовлена оновлення системи зупинки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, що дасть можливість врегулювати питання превентивного реагування та бачення потенційних порушень.

"У результаті тривалого існування системи зупинки реєстрації ПН/РК існує ймовірність прилаштування несумлінними платниками податків до ознак цієї системи, при відповідності яким податкова накладна не підлягає моніторингу. Це може призвести до наявності порушень податкового законодавства. Тому є доцільним удосконалити відповідні ознаки, при цьому не спричинити додаткового тиску на середній та малий бізнес" - зазначено у пояснювальній записці.

 

 

Що запропоновано змінити?

1. До проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення реєстрації, перевіряти на відповідність ознакам, визначеним п. 3 Порядку зупинення податкові накладні/розрахунки коригування, крім розрахунків коригування, складених у випадку зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю).

2. Значення показника D збільшити з 0,03 до 0,05, в результаті чого зменшити можливість «прилаштування» несумлінними платниками податків до відповідного показника за рахунок сплати живих коштів до бюджету.

3. Підпункт 2 п. 3 Порядку №117 доповнити додатковими умовами, а саме: в загальному обсягу постачання за поточний місяць, який має становити менше 500 тис. грн, на одного покупця сума такого обсягу не повинна перевищувати 50 тис. грн.

Так, із значною кількістю постачальників та обсягом їх реалізації в місяць сумою менше 500 тис. грн., замовник сумнівного податкового кредиту безперешкодно зможе його отримати. Адже в існуючій редакції підпункту 2 пункту 3 Порядку зупинення такі податкові накладні не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі.

На думку податківців, запропоновані зміни дозволять підвищити ефективність здійснення контролю з боку контролюючих органів щодо реєстрації ПН на постачання товару/послуг, відмінного від придбаного. Тим самим дасть можливість врегулювати питання превентивного реагування та бачення потенційних порушень.

Разом з тим, ці зміни не вплинуть на діяльність сумлінних платників податків та не спричинять додаткового тиску на середній і малий бізнес. У разі  зупинки реєстрації ПН/РК в Реєстрі, для платників податків є можливість підтвердження реальності здійснення операцій з постачання, зазначених у податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, шляхом подання письмових пояснень та копії документів (далі - Повідомлення).

 

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»