ДФСУ в індивідуальній консультації від 13.11.2018 р. №4803/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадала, що реєстрація особи як платника ПДВ діє до дати анулювання такої реєстрації, яка проводиться шляхом виключення з Реєстру платників ПДВ.
Це відбувається у випадках, визначених у пп. "а" - "з" п. 184.1 ПКУ. Зокрема, відповідно пп. "д" п. 184.1 ПКУ юридична особа втрачає статус платника ПДВ у разі винесення господарським судом ухвали про ліквідацію юридичної особи - банкрута.
Рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою контролюючого органу приймаються за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей). Таким документом є, зокрема:
- ухвала суду про ліквідацію юридичної особи - банкрута,
- повідомлення державного реєстратора,
- відомості з Єдиного державного реєстру про внесення до ЄДР запису про припинення банкрута
При цьому прийняття господарським судом постанови про визнання боржника-юрособи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури не є підставою для анулювання реєстрації платника ПДВ.
Тобто від моменту відкриття ліквідаційної процедури і до її завершення боржник, який зареєстрований як платника ПДВ, залишається платником цього податку, у зв'язку з чим на нього поширюються правила оподаткування, визначені розділом V ПКУ щодо нараховування та сплати ПДВ. Відповідно зберігається і право на податковий кредит, і обов’язок щодо нарахування ПЗ з ПДВ, а також подання звітності з ПДВ та сплати податку.