ДФС у Тернопільській області розповідає, що відповідно до п. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти ПН в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.
У ПН зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема індивідуальний податковий номер.
Порядок заповнення ПН затверджено наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307 (далі – Порядок №1307).
Заповнення рядка «Індивідуальний податковий номер» (далі – ІПН) отримувача (покупця) в ПН здійснюється залежно від статусу отримувача (покупця), зокрема юридична особа, фізична особа – підприємець, неплатник ПДВ, та у випадках, визначених ПКУ та Порядком №1307 проставляється умовний ІПН.
При цьому відповідно до п. 3 Порядку №1307 усі ПН, у тому числі накладні, особливості заповнення яких викладені в пп. 9 – 15 та 19 Порядку №1307, підлягають реєстрації в ЄРПН за формою, чинною на день такої реєстрації.
Крім того, п. 21 Порядку №1307 передбачено, що порядок складання РК до ПН (далі – розрахунок коригування) та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для ПН, крім випадків, передбачених Порядком №1307.
Тобто Порядком №1307 визначено механізм складання та реєстрації в ЄРПН ПН/РК.
Разом з цим, якщо після складання ПН внесено зміни до діючого порядку заповнення ПН, зокрема змінено умовні ІПН, то на дату реєстрації РК в ЄРПН потрібно зазначати ІПН, який зазначався в такій ПН (тобто без урахування внесених змін).