Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Особливості заповнення рядка ПН «Індивідуальний податковий номер»

Заповнення рядка «Індивідуальний податковий номер» отримувача (покупця) в податковій накладній здійснюється залежно від статусу покупця

ДФС у Тернопільській області розповідає, що відповідно до п. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти ПН в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

У ПН зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема індивідуальний податковий номер.

Порядок заповнення ПН затверджено наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307 (далі – Порядок №1307).

Заповнення рядка «Індивідуальний податковий номер» (далі – ІПН) отримувача (покупця) в ПН здійснюється залежно від статусу отримувача (покупця), зокрема юридична особа, фізична особа – підприємець, неплатник ПДВ, та у випадках, визначених ПКУ та Порядком №1307 проставляється умовний ІПН.

При цьому відповідно до п. 3 Порядку №1307 усі ПН, у тому числі накладні, особливості заповнення яких викладені в пп. 9 – 15 та 19 Порядку №1307, підлягають реєстрації в ЄРПН за формою, чинною на день такої реєстрації.

Крім того, п. 21 Порядку №1307 передбачено, що порядок складання РК до ПН (далі – розрахунок коригування) та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для ПН, крім випадків, передбачених Порядком №1307.

Тобто Порядком №1307 визначено механізм складання та реєстрації в ЄРПН ПН/РК.

Разом з цим, якщо після складання ПН внесено зміни до діючого порядку заповнення ПН, зокрема змінено умовні ІПН, то на дату реєстрації РК в ЄРПН потрібно зазначати ІПН, який зазначався в такій ПН (тобто без урахування внесених змін).

Джерело
ДФC у Тернопільській області
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?