ДФСУ у ІПК від 13.11.2018 р. №4811/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадали, що строки поставки встановлюються сторонами в договорі з урахуванням необхідності ритмічного та безперебійного постачання товарів споживачам, якщо інше не передбачено законодавством (ч. 2 ст. 267 ГКУ).
Своєю чергою, відповідно до п. 201.4 ПКУ платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, можуть складати зведені податкові накладні.
Для цілей п. 201.4 ПКУ ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.
Таким чином, з метою застосування норм п. 201.4 ПКУ платник податку самостійно визначає товари/послуги, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, виходячи з умов договору.
Зокрема, як роз’яснюють податківці постачання телекомунікаційних послуг та послуг мобільного зв'язку з метою застосування норм п. 201.4 ПКУ може розглядатися як операції з постачання, які мають безперервний або ритмічний характер. Відповідно до цього платник податку може складати зведені податкові накладні за операціями з надання таких послуг.
Періодичність складання зведених податкових накладних протягом звітного (податкового) періоду на одного контрагента-покупця може бути передбачена у цивільно-правовому договорі з таким покупцем.
Зверніть увагу: якщо станом на дату складення зазначеної зведеної податкової накладної сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, на суму такого перевищення повинна бути складена окрема податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.