ДФС у підкатегорії 101.15 «ЗІР» наголошує, що якщо платником податку на дату виникнення податкових зобов’язань на операцію з постачання товарів/послуг складено податкову накладну, в якій не зазначено окрему товарну позицію, у зв’язку з чим загальна сума обсягів постачання за відповідною операцією, зазначена в такій податковій накладній, не відповідає первинним документам, оформленим за такою операцією, то платник податку складає розрахунок коригування, в якому в табличній частині зі знаком «–» відображає показники щодо усіх зазначених в податковій накладній товарів/послуг та у графі 2.1 заповнює код причини коригування «103».
У полі «Дата складання» зазначається «поточна» дата, тобто дата, на яку було виявлено помилку. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем.
При цьому платник складає нову податкову накладну, в якій зазначає загальний обсяг операцій, визначених первинними документами.
Такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер та у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов’язань продавця.
Якщо така податкова накладна буде зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, визначеного п. 201.10 ПКУ, до платника податку застосовуються штрафні санкції згідно з п. 120-1.1 ПКУ.
До речі, таку ж позицію податківці виклали в ІПК від 29.03.2019 р. №1331/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (див. замітку: «Чи буде податковий кредит, якщо ПН складено лише на частину поставленого товару? Як виправити помилку?»).