• Посилання скопійовано

ДПС оновила довідник умовних кодів причин коригування для РК до ПН

В переліку міститься 12 умовних кодів причин коригування. Зокрема, з'явилася нова причина 204 - коригування податкової накладної, складеної при здійсненні операції з безоплатного постачання товарів/послуг

ДПС оновила довідник умовних кодів причин коригування для РК до ПН

Нагадаємо, що з 1 грудня 2018 року у РК зазначається «код причини коригування» та «№з/п групи коригування». При цьому саме ДПС має їх визначати та оприлюднювати на своєму офіційному вебсайті. Про появу першого довідника ми писали тут.

І ось 29 квітня 2021 року ДПСУ на своєму сайті розмістила оновлений Довідник умовних кодів причин коригування.

Завантажити його можна тут>>

В переліку міститься 12 умовних кодів причин коригування. Зокрема, з'явилася нова причина 204 - коригування податкової накладної, складеної при здійсненні операції з безоплатного постачання товарів/послуг. Діє цей код з 1 квітня 2021 року.


з/п
Умовний код причини коригування
Назва умовного коду причини, який може бути зазначено в розрахунку коригування Примітка
1 101 Зміна ціни  
2 102 Зміна кількості  
3 103 Повернення товару або авансових платежів  
4 104 Зміна номенклатури  
5 201 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 198.5 статті 198 ПКУ
 
6 202 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 199.1 статті 199 ПКУ
 
7 203 Коригування зведеної податкової наклданої, складеної відповідно
до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 ПКУ
 
8 204 Коригування податкової накладної, складеної при здійсненні операції з безоплатного постачання товарів/послуг  
8 301 Виправлення помилки (пункт 24 Порядку заповнення податкової накладної) Зазначаєть у випадку складання розрахунку коригування з типом причини 20 до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна.
9 302 Усунення неоднозначностей У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
10 303 Зменшення обсягу при нульовій кількості У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
11 304 Зменшення кількості при нульовому обсягу У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.

 ***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»

  • Як розблокувати ПН/РК: правила і поради
    Враховуючи останні зміни щодо оскарження реєстрації ПН/РК в ЄРПН, варто нагадати про важливі моменти взаємодії з податковими органами та використання механізмів з розблокування, наведених у ПКУ, із зразками документів та порадами
    Сьогодні 07:052 1051
  • На яку суму БЕБ запобігло незаконному відшкодуванню ПДВ за І квартал?
    Загалом за І квартал 2024 року аналітики БЕБ надіслали 210 рекомендацій до державних органів та розпорядників державних коштів щодо недопущення втрат бюджетних коштів. Частина з них стосувалась незаконного відшкодування ПДВ на суму 575 млн грн
    22.04.202452
  • Як сплачувати штраф з ПДВ: з СЕА ПДВ чи з рахунку банку?
    Сплата до бюджету узгоджених ПЗ з ПДВ, задекларованих у поданій звітності з ПДВ, здійснюється з рахунку у СЕА ПДВ платника, а сплата штрафних санкцій – з рахунку у банку або небанківському надавачу платіжних послуг до відповідного бюджету
    22.04.2024203
  • Підприємство продає БПЛА: які наслідки з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ?
    22.04.202460
  • Чи обовʼязково мати витяг з Реєстру платників ПДВ?
    Ви зареєстровані платником ПДВ. Це означає, що дані про вас податківці внесли до Реєстру платників цього податку. Чи обовʼязково отримувати витяг з цього Реєстру?
    19.04.2024179