1 листопада в Європейській Бізнес Асоціації відбулась термінова зустріч з Головою та заступником Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики – Данилом Гетманцевим та Ярославом Железняком, заступницею Міністра фінансів України – Світланою Воробей, та керівниками ключових підрозділів Податкової служби.
Так, бізнес та влада обговорили питання збільшенням випадків блокування ПДВ накладних саме у жовтні 2022 року та проблеми затягування процесу відшкодування ПДВ.
Окремо йшла мова про несподіване закриття деяких митних постів таких як Малехів і Запитів.
Як відомо, останні зміни до Постанови КМУ «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» №1165 (від 11 грудня 2019), які стались 12 жовтня 2022 року, скасували чинність кількох нормативних актів, один з яких визначав перелік ризикових кодів товарів і видів економічної діяльності. Натомість, альтернативних критеріїв не було визначено. Отже, всі коди товарів та види діяльності стали ризиковими. Відповідно, у компанії було скасовано таблиці інформації, які убезпечували від блокування податкових накладних. Однак, Податкова служба лише у п’ятницю 28 жовтня 2022 року опублікувала роз’яснення щодо особливостей подання нових таблиць інформації.
Тому, власне, відбулось масове блокування накладних у бізнесу не залежно від того чи є такий бізнес доброчесним чи ні.
Водночас, під час зустрічі представники ДПС поінформували, що у зв’язку із ситуацією, що склалась готові максимально швидко та неупереджено розглянути всі кейси та звернення від компаній. Тож було домовлено, що Європейська Бізнес Асоціації збере такі від компаній-членів та передасть на розгляд Податковій службі.
Проблему було почуто і ми дуже сподіваємось на максимально швидке врегулювання даного питання! Більше того, очікуємо на подальшу співпрацю з Мінфіном та Податковою службою, аби максимально швидко врегульовувати питання, що постають у прозорого бізнесу.
Читайте також:
Гетманцев радить платникам ПДВ вимагати пояснення причин блокування ПН/РК