• Посилання скопійовано

Відтепер ДПС має зазначати причину відмови прийняття таблиці даних

За рекомендацією Гетманцева, тепер у мотивувальній частині щодо неврахування таблиць даних податкова буде чітко зазначати підстави для відмови

Відтепер ДПС має зазначати причину відмови прийняття таблиці даних

Як розповів Д. Гетманцев на сторінці в Фейсбук, ДПС разом з ним сьогодні провела зустріч щодо проблеми з блокуванням ПН.

Зокрема, було обговорено найболючіші питання – реєстрацію та блокування податкових накладних/розрахунків коригування

Гетманцев разом з ДПС нагадали про необхідність отримання платниками податків таблиць даних для безперебійної роботи та відсутності блокування ПН. 

Так, за його рекомендацією, тепер у мотивувальній частині щодо неврахування таблиць даних податкова буде чітко зазначати підстави для відмови (аналогічно як з віднесенням до ризикових). 

Також було надано відповідь на питання, яке цікавить багатьох платників: на період дії воєнного стану зупинено перебіг строку для включення сум ПДВ до податкового кредиту на підставі отриманих та зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних. 

Окремо нагадаємо, що  у Комітеті ВРУ за проханням бізнесу влада вже провела декілька зустрічей з представниками бізнесу, експертами та Мінфіном як ініціатором змін щодо вдосконалення системи блокування податкових накладних в бік пом’якшення критеріїв. Так от за позицією Гетманцева, відповідні зміни повинні бути представлені Мінфіном цього тижня. Чекаємо на появу проєкту. 

Але як відомо, після появи проєкту змін їх ще має затвердити КМУ на своєму засіданні. А відповідна постанова має бути офіційно опублікована, щоби почати працювати. Тож все це займе час. І якою буде доля тих ПН, які були заблоковані з 14 жовтня, теж невідомо.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»