Нагадаємо, що 28 листопада нарешті Мінфін офіційно розповів про майбутні зміни до Порядку №1165 щодо блокування ПН. Так от з метою створення сприятливих умов для реєстрації податкових накладних, усунення непорозумінь між платниками податку та контролюючими органами Міністерство фінансів спільно з ДПС, представниками бізнесу та експертами у сфері оподаткування напрацьовано зміни, спрямовані на удосконалення роботи СМКОР.
Цього ж дня Комітет Гетманцева не підтримав правки до законопроєкту №8079 щодо відміни блокування ПН на час війни.
Гетманцев виступив категорично проти змін, спрямованих на припинення блокування ПН/РК. Про це повідомила сама Южаніна у своєму Телеграм-каналі.
І ось 29 листопада у своєму Телеграм-каналі Южаніна розкритикувала розроблений Мінфіном проєкт.
Зокрема:
1. Подовження операційного дня, на який припадає граничний строк реєстрації ПН/РК, з 0:00 до 24:00.
"Але чому це повинно стосуватися тільки граничного дня?, - цікавиться народна депутатка.
"Зараз кожен на своєму місці працює тоді, коли для цього є можливість, чи щойно з’являється така можливість. І податкова не виняток.
Я ж пропонувала, щоб реєстрація ПН/РК здійснювалась щоденно з 8 години до 22 години (діюча норма - у робочі дні з 8 години до 18 години)", - пише вона.
2. Виключення з моніторингу (безумовна реєстрація) ПН/РК, у яких зазначено обсяг постачання на суму до 5 тис. грн (сума ПДВ - 1000 грн), якщо обсяг операцій в поточному місяці не перевищує 500 тис. грн.
Ця норма нібито захищає від СМКОР маленький бізнес, але насправді вона про інше.
"Схемники будуть аплодувати за таку лазівку, адже зможуть дробити суми в ПН/РК, і їм за це нічого буде. Чесному бізнесу (а такого більшість, як би не хотіли в податковій бачити в усіх підприємцях ворогів) має бути байдуже до СМКОР взагалі", - зазначає Южаніна.
Тому вона і пропонувала протягом дії воєнного стану та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, процедури СМКОР здійснювати без фактичного зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН, тобто відмінити блокування ПН/РК.
3. Запровадження разової автоматичної реєстрації ПН/РК, що були зупинені у період з 14 жовтня 2022 року до дати набрання чинності запропонованими змінами до постанови 1165, якщо такі ПН/РК відображено в таблицях, які прийняті.
Тобто, таким чином, податкова виправляє власні помилки.
В свою чергу, Южаніна наголосила, що за її пропозиціями ПН/РК, складені та подані для реєстрації в ЄРПН у період з 24 лютого 2022 року, які не були зареєстровані в ЄРПН у зв'язку із зупиненням, а платником податку були подані до податкової інформація, пояснення та/або копії документів, повинні бути зареєстровані в ЄРПН протягом п'яти календарних днів після прийняття відповідних змін незалежно від прийнятого ДПС рішення.