Нагадаємо, що Уряд звільнив від сплати ПДВ і ввізного мита товари для енергетики та забезпечення тепла. Ці новації запрацювали з 11 листопада.
А згодом прийняв ще одну важливу постанову. Нею передбачається не застосовувати до таких товарів вимоги про наявність декларації про відповідність та маркування знаком відповідності технічним регламентам.
З 2 грудня перелік товарів звільнених від ПДВ та мита було поповнено основними комплектуючими для виробництва електрогенераторів, обладнанням для фільтрування води, системами для супутникового доступу до інтернету та інверторами. Про це ми писали тут. З актуальним на поточну дату переліком товарів за Постановою №224 можна ознайомитися ось тут.
Детально про податкові наслідки у разі купівлі генераторів ми розповідали тут.
Але податківці досі не наводили, як ці пільги впливають на платників ПДВ. І ось в ЗІР почали зʼявлятися окремі правила застосування пільги з ПДВ на операції з постачання генераторів. Про це далі.
Режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ для операцій з постачання на митній території України товарів, визначених у підрозділі «Інше» розділу «Медичні вироби та інші товари» Переліку №224 (у тому числі систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок, тощо), застосовується незалежно від того:
- якій особі (фізичній чи юридичній) здійснюється постачання (продаж) таких товарів;
- для яких цілей здійснюється придбання (закупівля) особою (фізичною чи юридичною) таких товарів, зокрема, чи такі товари будуть використовуватися для власних потреб чи для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Якщо часткова попередня оплата («перша подія») товарів, які включені відповідно до Постанови КМУ від 09.11.2022 р. №1260 до Переліку товарів, які звільняються від оподаткування ПДВ відповідно до Постанови КМУ від 20.03.2020 р. №224, здійснювалася до дати такого включення (до 11.11.2022), то така операція не звільнятиметься від оподаткування ПДВ на підставі п. 71 підрозд. 2 розд. XX ПКУ. На суму такої часткової попередньої оплати на дату отримання коштів («перша подія») постачальник повинен був скласти податкову накладну з нарахуванням ПДВ із зазначенням у відповідній графі такої податкової накладної частини кількості товару, за яку до 11 листопада 2022 року було отримано часткову попередню оплату.
Фактичне відвантаження товарів у періоді дії режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість в межах отриманої часткової попередньої оплати («друга подія») не зумовлює у платника податкових наслідків у частині податку на додану вартість.
Якщо у періоді дії режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість відбувається відвантаження товару понад обсяг отриманої часткової оплати, то на неоплачену частину товарів складається податкова накладна з позначкою «Без ПДВ».