• Посилання скопійовано

Звільнення від оподаткування ПДВ постачання генераторів: розʼяснення від ДПС

Режим звільнення від оподаткування ПДВ з постачання в Україні систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок, тощо застосовується незалежно від статусу покупця та мети їх подальшого застосування

Звільнення від оподаткування ПДВ постачання генераторів: розʼяснення від ДПС

Нагадаємо, що Уряд звільнив від сплати ПДВ і ввізного мита товари для енергетики та забезпечення тепла. Ці новації запрацювали з 11 листопада.

А згодом прийняв ще одну важливу постанову. Нею передбачається не застосовувати до таких товарів вимоги про наявність декларації про відповідність та маркування знаком відповідності технічним регламентам.

З 2 грудня перелік товарів звільнених від ПДВ та мита було поповнено основними комплектуючими для виробництва електрогенераторів, обладнанням для фільтрування води, системами для супутникового доступу до інтернету та інверторами. Про це ми писали тут. З актуальним на поточну дату переліком товарів за Постановою №224 можна ознайомитися ось тут.  

Детально про податкові наслідки у разі купівлі генераторів ми розповідали тут.

Але податківці досі не наводили, як ці пільги впливають на платників ПДВ. І ось в ЗІР почали зʼявлятися окремі правила застосування пільги з ПДВ на операції з постачання генераторів. Про це далі.

Чи залежить звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок, тощо від категорії покупця та напрямів використання таких товарів?

Режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ для операцій з постачання на митній території України товарів, визначених у підрозділі «Інше» розділу «Медичні вироби та інші товари» Переліку №224 (у тому числі систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок, тощо), застосовується незалежно від того:

  • якій особі (фізичній чи юридичній) здійснюється постачання (продаж) таких товарів;
  • для яких цілей здійснюється придбання (закупівля) особою (фізичною чи юридичною) таких товарів, зокрема, чи такі товари будуть використовуватися для власних потреб чи для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Якщо часткова оплата за такі товари, надійшла до дати їх включення до Постанови №224, а відвантаження здійснюється після такої дати.

Якщо часткова попередня оплата («перша подія») товарів, які включені відповідно до Постанови КМУ від 09.11.2022 р. №1260 до Переліку товарів, які звільняються від оподаткування ПДВ відповідно до Постанови КМУ від 20.03.2020 р. №224, здійснювалася до дати такого включення (до 11.11.2022), то така операція не звільнятиметься від оподаткування ПДВ на підставі п. 71 підрозд. 2 розд. XX ПКУ. На суму такої часткової попередньої оплати на дату отримання коштів («перша подія») постачальник повинен був скласти податкову накладну з нарахуванням ПДВ із зазначенням у відповідній графі такої податкової накладної частини кількості товару, за яку до 11 листопада 2022 року було отримано часткову попередню оплату.

Фактичне відвантаження товарів у періоді дії режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість в межах отриманої часткової попередньої оплати («друга подія») не зумовлює у платника податкових наслідків у частині податку на додану вартість.

Якщо у періоді дії режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість відбувається відвантаження товару понад обсяг отриманої часткової оплати, то на неоплачену частину товарів складається податкова накладна з позначкою «Без ПДВ».

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»

  • Чи сплачують ФОПи ПДВ при продажу товарів/послуг через закордонні маркетплейси?
    Якщо послуги, що надаються ФОПу закордонним маркетплейсом, класифікуються як е-послуги, – місце їх постачання визначається на митній території України і вони є об’єктом оподаткування ПДВ. Але нарахування і сплата ПДВ здійснюються залежно від статусу ФОПа
    Сьогодні 10:02533
  • Як розблокувати ПН/РК: правила і поради
    Враховуючи останні зміни щодо оскарження реєстрації ПН/РК в ЄРПН, варто нагадати про важливі моменти взаємодії з податковими органами та використання механізмів з розблокування, наведених у ПКУ, із зразками документів та порадами
    23.04.20242 7691
  • На яку суму БЕБ запобігло незаконному відшкодуванню ПДВ за І квартал?
    Загалом за І квартал 2024 року аналітики БЕБ надіслали 210 рекомендацій до державних органів та розпорядників державних коштів щодо недопущення втрат бюджетних коштів. Частина з них стосувалась незаконного відшкодування ПДВ на суму 575 млн грн
    22.04.202456
  • Як сплачувати штраф з ПДВ: з СЕА ПДВ чи з рахунку банку?
    Сплата до бюджету узгоджених ПЗ з ПДВ, задекларованих у поданій звітності з ПДВ, здійснюється з рахунку у СЕА ПДВ платника, а сплата штрафних санкцій – з рахунку у банку або небанківському надавачу платіжних послуг до відповідного бюджету
    22.04.2024220
  • Підприємство продає БПЛА: які наслідки з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ?
    22.04.202465