Постановою змінено форму додатка 4 до Порядку зупинення «Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку», додатка 6 до Порядку зупинення «Рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість» та додатка 7 до Порядку зупинення «Рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість» шляхом зазначення у відповідних полях рішень детальної інформації, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТ ЗЕД /ДКПП/ умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції.
Начальник управління координації роботи комісій та виявлення податкових ризиків Департаменту управління ризиками ДПС Олександр Осаволюк, під час спільного онлайн-вебінару Генеральної дирекції ВГО «Асоціація платників податків України» та контролюючих органів, запевнив, що це нововведення впало важким тягарем на комісії регіонального рівня. Він зазначив, що у рішенні чітко зазначається інформація про підстави віднесення платника до ризикового, тип операції, період здійснення, коди товарів/послуг, які підприємство придбало чи реалізувало, дані контрагента, через якого платника віднесено до ризикових. Крім того, податківець нагадав, що було запроваджено довідник кодів податкової інформації.
Щодо Таблиці платника, Олександр Осаволюк розповів, що у рішенні про неврахування Таблиці платника також зазначається детальна інформація, яка стала підставою прийняття такого рішення. Якщо це сталося через ризикового контрагента, то вказується що придбали, коли придбали, на яку суму та від кого придбали. Разом с тим, у рішенні є графа "Інше", де може розшифровуватися більш детальна інформація.
"На сьогоднішній день платники без запитів, без звернень, можуть отримати цю інформацію нікуди не звертаючись, просто відкрив свій Електронний кабінет. Звичайно, у випадку, коли бухгалтер розуміє про що йде мова, Якщо йде мова про те, що бухгалтер паралельно веде ще сотню підприємств, то, звичайно, вона не буде розбиратися в цьому платнику податків, який в неї один зі ста, і вдаватися у нюанси, вона краще напише запит на отримання публічної інформації до податкової служби.
Ми звернені обличчям до платників, податкова служба працює на платників податків, але на платників податків, які справді доброчесні, добропорядні, які ведуть свою діяльність, які мають що про себе розповісти, які чітко знають процеси підприємства. А, якщо платник податків є одним з сотні платників, яких обслуговує той самий бухгалтер, тут не можна казати про індивідуальний підхід.
Так, податкова служба намагається розкритися всім, ми не знаємо, хто і як відноситься до свого підприємства, але платнику інколи легше написати запит на отримання публічної інформації, написати листи, звернутися до адвокатів, тому що немає часу у бухгалтера розбиратися у суті економічної діяльності. В цьому є також проблема і не потрібно про неї забувати", - розповів Осаволюк під час вебінару. Але алгоритму її пошуку податківці не надали.
Нюанси заповнення та подання таблиці даних: презентація від ДПС
Всі новини дивіться тут.