• Посилання скопійовано

Відвантаження товарів для боротьби з короновірусом за бюджетні кошти відбулося до 1 липня: що з ПДВ?

Якщо відвантаження товарів для боротьби з короновірусом відбулося до 01.07.2023, а зарахування на рахунок постачальника бюджетних коштів з 01.07.2023, то на дату отримання бюджетних коштів постачальник зобов’язаний нарахувати ПДВ

Відвантаження товарів для боротьби з короновірусом за бюджетні кошти відбулося до 1 липня: що з ПДВ?

Податківці у підкатегорії 101 ЗІР наголосили, що правові основи оподаткування ПДВ встановлено розд. V та підрозд. 2 розд. XX ПКУ.

Згідно з розпорядженням КМУ від 25.03.2020 №338-р «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (COVID-19), на території України було запроваджено карантин, дія якого завершилась 30 червня 2023 року.

У зв’язку із завершенням дії карантину, з 01.07.2023 припинено дію норм ПКУ, якими на період дії карантину встановлювалися окремі пільгові режими оподаткування.

Зокрема, скасовано встановлений п. 71 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України товарів, перелік яких затверджено постановою КМУ від 20.03.2020 №224 (далі – Постанова №224).

Відповідно до п. 187.7 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом.

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін (п. 201.1 ПКУ).

Враховуючи зазначене, якщо оплата товарів здійснюється за бюджетні кошти, то датою визначення податкових зобов’язань за операціями з постачання таких товарів є дата зарахування таких коштів на рахунок платника податку – постачальника.

Якщо відвантаження товарів, перелік яких був затверджений Постановою №224, відбулося до 01.07.2023, а зарахування на рахунок постачальника бюджетних коштів в оплату вартості таких товарів відбулося починаючи з 01.07.2023, то на дату отримання бюджетних коштів постачальник зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ за відповідною ставкою (7 або 20 відсотків).

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»