• Посилання скопійовано

Увага! Порядок блокування ПН та РК вирішили ще удосконалити: чого чекати платникам ПДВ?

Проєктом постанови КМУ запропоновано внести зміни до окремих норм автоматизованого моніторингу відповідності ПН та РК критеріям оцінки ступеня ризиків. А саме: до ознаки безумовної реєстрації та переліку показників позитивної податкової історії платника ПДВ

Увага! Порядок блокування ПН та РК вирішили ще удосконалити: чого чекати платникам ПДВ?

Мінфін все виріть, що може допомогти платникам ПДВ у питанні неправомірного блокування ПН та РК. Наразі на його сайті опублікувано черговий проєкт постанови КМУ щодо внесення змін до Порядку блокування ПН та РК.

 

Мета проєкту постанови КМУ

Його розроблено з метою виконання абзацу сьомого пункту 5 Закону № 3219-ІХ щодо забезпечення вдосконалення критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість у системі моніторингу критеріїв оцінки ступеня ризиків (СМКОР) з урахуванням обсягу та питомої ваги його ризикових операцій з метою запобігання набуттю доброчесним платником податку на додану вартість статусу ризикового та удосконалення автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, в частині доопрацювання положень щодо ознаки безумовної реєстрації та показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Про це йдеться у пояснювальній записці.

 

Яких змін чекати?

Проєктом постанови Мінфіну запропоновано внести зміни до окремих положень автоматизованого моніторингу відповідності ПН та РК критеріям оцінки ступеня ризиків, зокрема до підпункту 3 пункту 3 (ознака безумовної реєстрації) та додатка 3 до Порядку зупинення (перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ).

У проєкті акта передбачається зміна однієї з одночасно виконуваних умов для безумовної реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, зокрема, збільшення показника загальної суми сплати податку на додану вартість за останні 12 місяців з 1 млн гривень до 10 млн гривень.

 

Зміни у Позитивній історії

Показник позитивної історії згідно з пунктом 2 доповнено умовами, які мають одночасно виконуватися: у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних / розрахунках коригування протягом шести послідовних місяців, що передують місяцю, у якому прийнято для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну / розрахунок коригування, платником податку відображені операції з придбання товарів / послуг за чотирма кодами товару / послуги згідно з УКТЗЕД/ДКПП, обсяг за якими становить не менше 75% від загального обсягу придбання у цьому періоді та операції з постачання товарів / послуг за одним і тим самим кодом товару / послуги згідно з УКТЗЕД/ДКПП, обсяг за яким становить не менше 75% від загального обсягу постачання у цьому періоді. При цьому значення показника Pпоточ є меншим ніж значення Рмакс.

За змінами умовою для відповідності позитивній історії передбачено, що середньомісячна сума сплаченого ПДФО в розрахунку на одну фізичну особу, якій нараховано дохід у вигляді заробітної плати, перевищує суму податку на доходи фізичних осіб, розраховану з подвійного розміру мінімальної заробітної плати  у відповідному місяці, за умови, що з початку попереднього року керівник та/або засновник платника податку не змінювалися та середньомісячна чисельність працюючих за останні 12 місяців становить не менше п’яти осіб.

При цьому період 12 місяців обраховується від останнього звітного періоду, передбаченого для подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, граничний термін подання якого настав.

Доповнено новими пунктами позитивної історії, якими передбачається, що:

1) одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому прийнято для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну / розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну / розрахунок коригування на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, становить більше 1 млн гривень, значення показника D становить більше 0,05. При цьому значення показника Pпоточ є меншим ніж значення Рмакс;

2) для платника податку протягом 36 послідовних звітних (податкових) періодів, що передують поточному місяцю, одночасно виконуються такі умови:

  • у платника податку та його відокремлених підрозділів відсутня заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС;
  • податкова звітність та звітність щодо нарахованих сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування подана до контролюючого органу без порушення строків для подання такої звітності;
  • податкова накладна / розрахунок коригування подавана для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних без порушення визначених Податковим кодексом України строків;
  • середньомісячний обсяг постачання, зазначений платником податку на додану вартість в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, перевищує 
500 тис. гривень.

При цьому в поточному місяці: 

  • значення показника D становить більше 0,05;
  • значення показника Pпоточ є меншим ніж значення Рмакс.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»