• Посилання скопійовано

Як зміниться порядок експорту окремих сільгосптоварів з 1 грудня: подробиці від Гетманцева

Нагадаємо, що з 1 грудня 2024 року запрацює режим експортного забезпечення для окремих сільськогосподарських товарів. Гетманцев коротко розповів, як працюватимуть нові правила для експортерів товарів, на які поширюється режим експортного забезпечення

Як зміниться порядок експорту окремих сільгосптоварів з 1 грудня: подробиці від Гетманцева

Ми вже писали раніше, що Уряд на виконання норм ПКУ та МКУ прийняв Постанову від 29.10.2024 №1261 «Про запровадження режиму експертного забезпечення». Вона почне діяти з 1 грудня 2024 року.

А зараз зʼявився пост Гетманцева, присвячений цій тематиці.

У ньому також йдеться про те, що з 1 грудня 2024 року запрацює режим експортного забезпечення для окремих сільськогосподарських товарів, таких як мед, горіхи волоські, пшениця, жито, ячмінь, кукурудза та інші.

Гетманцев впевнений, що це остаточно покладе край схемам з вивезення зерна без сплати податків та повернення валютної виручки.

Окремо Гетманцев коротко розповів, як працюватимуть нові правила для експортерів товарів, на які поширюється режим експортного забезпечення. А саме:

  • експорт таких товарів може здійснюватися лише зареєстрованими платниками ПДВ;
  • встановлюються мінімально допустимі експортні ціни за якими може бути здійснено експорт продукції;
  • до дня подання митної декларації платник зобов’язаний скласти та зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • реєстрацію такої накладної може бути зупинено;
  • тільки зареєстрована накладна дає право на оформлення митної декларації та здійснення експорту;
  • платники, у яких неповернення валюти на дату складання податкової накладної становить не більше 20%, застосовують ставку 0% при експорті, всі інші 14% або 20%;
  • при поверненні валюти платники зможуть відкоригувати ставки 14% та/або 20% на 0% податку.

Він зауважив, що прийняті зміни спрямовані на забезпечення повернення валюти до держави та подолання схем ухилення під час здійснення платниками операцій з експорту сільськогосподарської продукції.

І наостанок в пості він попередив тих експортерів, хто спробує вивезти чорне зерно у листопаді. Влада стежить за кожним незаконним постачанням. За це чекатиме жорстка кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, що цей режим запроваджується у порядку та на умовах, визначених ст. 19-2 ЗУ «Про зовнішньоекономічну діяльність». Про його деталі ми писали тут, а про правила складання ПН та РК до них ось тут

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»