• Посилання скопійовано

Нюанси складання ПН на РЕЗ: нове розʼяснення від ДПС

Податківці підготували нові розʼяснення щодо ПН на РЕЗ та їхнє зазначення в декларації з ПДВ. Як відкоригувати дані ПН, якщо відбулася зміна ціни товару внаслідок зміни валютного курсу? Чи слід складати додаткові ПН на вартість товару з додаткових МД?

 Нюанси складання ПН на РЕЗ: нове розʼяснення від ДПС

Податківці вже багато чого розповіли про нюанси застосування РЕЗ та долі ПН.

Але наразі у підкатегорії ЗІР податківці підготували нові розʼяснення щодо складання ПН на РЕЗ та зазначення таких ПН в декларації з ПДВ. Далі наводимо їх.

Чи необхідно складати додаткові податкові накладні на вартість товару, зазначеного в додаткових митних деклараціях?

При здійсненні операцій з вивезення окремих видів товарів за межі митної території України податкова накладна складається до оформлення митної декларації. У разі збільшення або зменшення вартості та/або кількості товару до початку оформлення митної декларації платник податку має можливість скласти розрахунок коригування, який підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Обсяг експортної операції, на яку оформлюється митна декларація, не може перевищувати обсяг цієї ж операції, вказаний у податковій накладній з урахуванням розрахунку коригування (далі – РК).

Для приведення показників податкової накладної у відповідність до показників митної декларації після завершення процедури митного оформлення складається РК, який підлягає реєстрації в ЄРПН. Такий РК може бути складений тільки на зменшення суми операції.

Складання додаткових податкових накладних на одну операцію з вивезення товарів за межі митної території України ПКУ не передбачено.

У якому звітному (податковому) періоді підлягає відображенню в податковій звітності з ПДВ операція з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту, якщо складання податкової накладної за операціями з експорту окремих видів товарів та оформлення митної декларації відбувається у різних звітних (податкових) періодах?

Операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів відображаються у складі податкової декларації за звітний (податковий) період, на який припадає дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої відповідно до вимог митного законодавства, незалежно від дати складання податкової накладної на вказану операцію.

Яким чином та на підставі яких документів складається розрахунок коригування з метою приведення показників податкової накладної у відповідність до показників митної декларації після завершення вивезення товарів?

Розрахунок коригування з метою приведення показників податкової накладної у відповідність до показників митної декларації (далі – РК-2) складається після завершення вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією. Якщо процедуру оформлення митної декларації не завершено, РК-2 не може бути зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Відповідно до п. 9 прим. 35 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI ознаку завершення вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту платник самостійно зазначає в останній додатковій декларації до відповідної митної декларації.

В ЄРПН може бути зареєстровано тільки один РК-2, при цьому у графі 2.1 розділу Б табличної частини такого РК-2 вказується код причини коригування – 502.

Чи можливе складання декількох розрахунків коригування до податкової накладної, складеної за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення, складених у зв’язку зі зміною кількісних або вартісних показників до початку митного оформлення у разі, якщо після складання податкової накладної за операціями з експорту окремих видів товарів відбуваються неодноразові зміни кількісних (вартісних) показників?

Таких розрахунків коригування може бути складено декілька, але тільки до початку митного оформлення операції.

Чи заповнюється інформація про дату та номер митної декларації у розрахунку коригування до податкової накладної, складеної за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, до яких застосовується РЕЗ, складеному у зв’язку зі зміною кількісних або вартісних показників до початку митного оформлення?

Оскільки складання та реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної, складеної за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення (далі – РК-1), здійснюється до початку митного оформлення, інформація щодо дати та номеру митної декларації в такому РК-1 не зазначається.

Як заповнити поля «відмітка про форвардний контракт» у податковій накладній за операціями з експорту окремих видів товарів та які критерії визначення контракту як форвардного?

Підпунктом 14.1.45.3 пп. 14.1.45 ПКУ визначено, що форвардний контракт – цивільно-правовий договір, за яким продавець зобов’язується у майбутньому в установлений строк передати базовий актив у власність покупця на визначених умовах, а покупець зобов’язується прийняти в установлений строк базовий актив і сплатити за нього ціну, визначену таким договором. Форвардний контракт виконується шляхом постачання базового активу та його оплати коштами або проведення між сторонами контракту грошових розрахунків без постачання базового активу.

Усі умови форварду визначаються сторонами контракту під час його укладення.

Укладення форвардів та їх обіг здійснюються поза організатором торгівлі стандартизованими строковими контрактами.

Позначка про форвардний контракт у відповідному полі податкової накладної проставляється платником податку у разі, якщо контракт, за яким здійснюється вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту, є форвардним у розумінні норм пп. 14.1.45.3 ПКУ.

Як визначається база оподаткування ПДВ за операціями з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення у разі, якщо на дату підписання форвардного контракту мінімально допустимі ціни не були встановлені?

Якщо експорт товарів здійснюється за форвардним контрактом, база оподаткування ПДВ не може бути меншою мінімально допустимої експортної ціни для відповідного коду товару згідно з УКТ ЗЕД, перерахованої у гривні за офіційним курсом валюти України до іноземної валюти, встановленим НБУ, що діє на 0 годин дня підписання форвардного контракту.

Якщо на дату підписання форвардного контракту інформація про встановлення мінімально допустимих експортних цін для відповідного коду товару згідно з УКТ ЗЕД, відсутня, то при здійсненні операцій з вивезення за межі митної території України окремих видів товарів база оподаткування ПДВ не може бути меншою мінімально допустимої експортної ціни для відповідного коду товару згідно з УКТ ЗЕД, перерахованої у гривні за офіційним курсом валюти України до іноземної валюти, встановленим НБУ, що діє на 0 годин дня реєстрації податкової накладної за операціями з експорту окремих видів товарів в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Чи потрібно складати два окремих розрахунки коригування до податкової накладної, складеної за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення, складених у зв’язку зі зміною кількісних або вартісних показників до початку митного оформлення, у разі одночасної зміни ціни та кількості товару та який код причини коригування зазначається у такому випадку?

У разі одночасної зміни ціни та кількості товару, які відбуваються до митного оформлення, може бути складено один розрахунок коригування до податкової накладної, складеної за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення, у зв’язку зі зміною кількісних або вартісних показників до початку митного оформлення, у графі 2.1 розділу Б табличної частини якого вказується один код причини коригування – 501.

Яким чином відкоригувати дані податкової накладної, якщо відбулася зміна ціни товару внаслідок зміни валютного курсу?

У разі якщо після складання податкової накладної за операціями з експорту окремих видів товарів та її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних до початку оформлення митної декларації здійснюється перерахунок вартості товару, в тому числі у зв’язку зі зміною курсу іноземної валюти, коригування такої податкової накладної здійснюється шляхом складання розрахунку коригування у зв’язку зі зміною кількісних або вартісних показників до початку митного оформлення (РК-1).

Таких розрахунків коригування може бути складено декілька, але тільки до початку митного оформлення операції.

На яку дату визначається валютний курс при визначенні вартості товару при здійсненні операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів?

При розрахунку суми операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів валютний курс визначається на дату складання такої податкової накладної.

***

Читайте також:

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»