Ми вже писали, що з 1 грудня запрацював РЕЗ для окремих видів аграрної продукції. Про правила складання ПН та її реєстрації можна прочитати тут.
А тепер Гетманцев надав інформацію щодо перших результатів роботи нового механізму експорту агропродукції.
За його повідомленням, низка суб’єктів, які раніше здійснювали експорт сільськогосподарської продукції та у яких відсутні відомості щодо походження експортованих товарів, відсутня сплата податків, відсутні основні засоби, земля, інше вже відчули дію нового механізму.
Так, наприклад, ТОВ «Ю» протягом 2024 року вивезло 82,7 тис. т на загальну фактурну вартість понад 488,0 млн грн, проте, спробувавши зареєструвати податкову накладну для чергової партії експорту на суму 46 млн грн, отримало від системи автоматичне зупинення реєстрації, а отже, і відсутність можливості оформлення митної декларації.
Аналогічна ситуація з ТОВ «АГ», ТОВ «АН», ТОВ «Н», якими протягом 2024 року разом вивезено 70,5 тис. т на загальну фактурну вартість понад 684,3 млн грн, але під час спроби зареєструвати податкові накладні на загальну суму 1,1 млн грн вони отримали автоматичну зупинку їх реєстрації.
Також нардеп звернув увагу платників на те, що завищення урожайності або ж від використання у ланцюгу постачання так званих транзитних компаній не допоможе. Все це видно.
Гетманцев закликав аграріїв переходити на цивілізовані умови роботи.