• Посилання скопійовано

Коли потрібно ставити позначку «імпортовані товари» у податковій накладній?

Якщо товар після імпорту піддався переробці або був використаний для виробництва нового продукту в Україні, він набуває статусу українського. У такому разі у графі 3.2.1 податкової накладної позначка «Х» не проставляється

Коли потрібно ставити позначку «імпортовані товари» у податковій накладній?

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків надало роз'яснення щодо заповнення податкової накладної у платників ПДВ, а саме: чи потрібно зазначати позначку «Х» у графі 3.2.1 «ознака імпортованих товарів», якщо імпортні товари були піддані переробці або використані для виробництва нової продукції в Україні?

 

Що говорить законодавство?

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПКУ, податкова накладна заповнюється з урахуванням певних обов’язкових реквізитів, зокрема коду товару згідно з УКТЗЕД. Для імпортних товарів та підакцизної продукції код УКТЗЕД має містити 10 знаків, а для всіх інших товарів – не менше 4 знаків.

Згідно з п. 3.2.1 податкової накладної, якщо товар був ввезений на митну територію України, у відповідній графі необхідно поставити позначку «Х».

Однак важливим фактором є країна походження товару. Відповідно до п. 2 ст. 36 Митного кодексу України (МКУ), товар вважається українським, якщо він:

  • був повністю вироблений в Україні,
  • пройшов достатню переробку на митній території України, що призвело до виробництва нового товару,
  • відповідає критеріям переробки, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Якщо товар пройшов таку обробку або був використаний для виробництва іншої продукції, то він отримує статус українського.

 

Чи потрібно ставити позначку «Х» у графі 3.2.1?

Якщо товар імпортований без змін, – позначку «Х» потрібно ставити.

Якщо імпортний товар був використаний для виробництва іншої продукції або пройшов достатню переробку на митній території України, – він вважається українським, тому позначку «Х» ставити не потрібно.

Отже, якщо товар після імпорту піддався переробці або був використаний для виробництва нового продукту в Україні, він набуває статусу українського. У такому разі у графі 3.2.1 податкової накладної позначка «Х» не проставляється.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»