• Посилання скопійовано

ДПС добереться до тих, хто не платить: коментар Кравченка про «скрутки»

За словами Кравченка, ДПС зменшує кількість блокувань ПН. Так, податківці вивели з ризику 11,4 тисячі суб'єктів. Тим, хто хоче працювати за законом, ДПС дає «дорожню карту» кроків, які слід зробити для виведення з ризикових

ДПС добереться до тих, хто не платить: коментар Кравченка про «скрутки»

Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко у своєму інтервʼю для «Економічної правди» розповів, чи достатній у нього досвід роботи з податками, чи підтримує надання податковій доступу до банківської таємниці, про людей Гетманцева та оподаткування доходів з OnlyFans.

Але в цій новині звернемо увагу саме на тему боротьби зі скрутками.

 

– Зараз накладні якої кількості суб'єктів блокуються?

– Ми зменшили цей показник у два-три рази. СМКОР (система моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків – ЕП) працює автоматично та не бачить причинно-наслідкових зв'язків. Разом з Мінфіном працюємо над тим, аби її удосконалити.

Ми прийняли від виробників товарів та надавачів послуг уточнюючі таблиці даних для безумовної реєстрації податкових накладних. Раніше компаніям доводилося подавати великий перелік додаткових документів. Ми його суттєво скоротили.

Я бачу, як можна зменшити частку заблокованих накладних до 0,2%. Ми подали пропозиції Мінфіну, спільно працювали і розробили пропозиції до постанови, яка регулює роботу СМКОР. Зокрема, пропонуємо збільшити кількість критеріїв для безумовної реєстрації накладних. Сподіваюся, Кабмін ці зміни підтримає.

Якщо хтось захоче використати ці покращення для ухилення від сплати податків, то ми разом з БЕБ будемо відповідно реагувати.

 

– Чи правда, що ви приносили міністру фінансів Сергію Марченку план зміни СМКОР, але він його не погодив? Зміни начебто передбачали суттєві спрощення для бізнесу, що зменшило б податкові надходження.

– Ні, це неправда. З міністром переговорили, що ми готуємо зміни, і пояснили які. Він сказав: «Готуйте».

 

– СМКОР існує для протидії зловживанням, зокрема формуванню «скруток». Який зараз обсяг «скрученого» податкового кредиту? Ви його бачите?

– Бачимо. Система їх самостійно блокує. Також у нас є можливість віднести підприємство до ризикових. Відповідний департамент працює цілодобово, у вихідні дні. Вони, наприклад, блокують тих експортерів, які хочуть вивести зерно без підтвердження його походження, без підтвердження земельного банку.

Фахівці цього департаменту готували зміни (до СМКОР – ЕП), аби витримати «золоту середину». Для білого бізнесу, який працює в межах закону, це покращення. Для тих, хто хоче використати ці зміни для створення «скруток» або роботи в тіні, у нас є дієві заходи, щоб такі компанії блокувати.

Раніше говорили: якщо ми не будемо дуже багато блокувати податкових накладних, то це негативно позначиться на виконанні плану із збору податків. Але я та ДПС своєю роботою довели протилежне. Ми зменшуємо блокування. Ми вивели з ризику 11,4 тисячі суб'єктів. Тим, хто хоче працювати за законом, ми даємо «дорожню карту» кроків, які необхідно зробити для виведення з ризикових.

 

– Скільки підприємств мають статус ризикових?

– Ця кількість змінюється: сьогодні може бути 13 тисяч, післязавтра – 10 тисяч. Цифра може збільшуватися, якщо підприємства працюють зі «скрутками».

Я не закінчив думку. Ми зменшили кількість заблокованих накладних, але при цьому план із збору податків перевиконується: за три місяці – на 36 мільярдів гривень. Зараз закінчується четвертий місяць і ми вже бачимо, що принесемо додаткові 10 мільярдів до плану. Я хочу тримати цей показник кожен місяць.

 

– Ваші попередники на цій посаді казали, що у 2021 році обсяг «скруток» щомісяця сягав 2 мільярдів гривень. Зараз ця цифра більша чи менша?

– Я вам точно не скажу. Треба рахувати, долучати Фінмоніторинг, який бачить рахунки і рух коштів по рахунках.

Джерело: Економічна правда

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»