• Посилання скопійовано

Отримали товар пізніше, ніж датується ПН: чи будуть наслідки?

Дата ПН – одне, а дата фактичного отримання товару – інше. І, якщо вони не збігаються, багато хто ризикує втратити право на податковий кредит або помилитися в обліку

Отримали товар пізніше, ніж датується ПН: чи будуть наслідки?

Вікторія Величко, у своєму Інстаграмі розповіла, чи має право платник ПДВ на податковий кредит, якщо отримано товар пізніше, ніж датується податкова накладна.

Вона підкреслила, що це одне з найчастіших запитань у ФОПів, які є платниками ПДВ.

Дата накладної – одне, а дата фактичного отримання товару – інше.

І саме тут багато хто ризикує втратити право на податковий кредит або помилитися в обліку.

У рілсі розібрано:

  • чи обов’язково, щоб дати співпадали
  • коли виникає право на податковий кредит
  • як діяти правильно, щоб не отримати запит від податкової

 

Визначення ПЗ та ПК з ПДВ

За ст. 198 ПКУ право на податковий кредит виникає за першою із подій:

  • або дата отримання товару,
  • або дата списання коштів з розрахункового рахунку.

Тож, якщо передоплати не було (а є післяплата), право на податковий кредит виникає за датою отримання товару.

У продавця все зрозуміло. Згідно ПКУ, податкові зобов'язання визначаються за першою із подій:

  • або дата відвантаження товару,
  • або дата отримання коштів на розрахунковий рахунок. 

Тобто, для продавця не має значення, коли покупець отримав свій товар. Продавець визнає ПЗ з ПДВ і одночасно складає ПН – на дату, за якою він здійснив відвантаження товару.

Якщо дата відвантаження товарів у продавця і дата отримання товару у покупця не співпадають, це не є проблемою для податкового кредиту, але треба бути уважними.

Для наочності Вікторія Величко навела приклад:

Продавець відвантажує товар 30 квітня. 30 квітня видаткова накладна – це перша подія. І відповідно податкову накладну він складає саме 30 квітня. Порушення тут немає, бо дата податкового зобов'язання – дата відвантаження товару.

Товар приїжджає до покупця 1 травня, що зазначено у всіх первинних документах. Тож право на податковий кредит в нього виникає так само по першій події – по даті отримання цього товару. Тож дата відвантаження і дата податкової 30 квітня, а право на податковий кредит в нього виникла лише 1 травня.

Тому за цією податковою накладною, яка складена 30 квітня, покупець має право відобразити податковий кредит лише починаючи із травня місяця.

І наостанок експерт підкреслила, що такі ситуації дуже добре знають податківці. І під час перевірки обов'язково перевіряють останні та перші дні місяця щодо визначення податкового кредиту.

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»