• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Чи можна авансові внески з податку на прибуток зарахувати в рахунок зменшення нарахованого податку?

Вилучено з «Моїх новин»

Авансові внески є частиною податку на прибуток, і під час податкового звітування їх можна зарахувати в рахунок зменшення нарахованого податку, але лише в межах цієї суми

Чи можна авансові внески з податку на прибуток зарахувати в рахунок зменшення нарахованого податку?

ДПС у Тернопільській області розповідає, що платники податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, зобов’язані щомісяця до 20 числа сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток підприємств за кожне місце торгівлі, яке зазначене в Єдиному реєстрі ліцензіатів станом на перше число поточного місяця. Розрахунок авансових внесків та самого податку здійснюється за правилами, визначеними у п. 141.14 ПКУ.

Ці внески є частиною податку на прибуток, і під час податкового звітування їх можна зарахувати в рахунок зменшення нарахованого податку, але лише в межах цієї суми. Якщо ж сума внесків перевищує податкові зобов’язання за рік, то така переплата не повертається, не переноситься на майбутні періоди, не зараховується до інших податків і не підлягає поверненню відповідно до ст. 43 ПКУ.

Податковими періодами є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Декларація складається наростаючим підсумком за відповідний період. Форма декларації затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 №897.

Платники, які продають пальне в роздріб, у рядку 10 декларації ставлять відповідну позначку. Сума авансових внесків зазначається у додатку ЩАВ у таблиці 2, зокрема в графі 4 (сума внеску) та в рядку 26 (загальна сума за період), який переноситься до декларації. У рядку 27 декларації показують внески, нараховані та сплачені у попередньому періоді, а в рядку 28 ­різницю між внесками за поточний та попередній період (для тих, хто звітує поквартально).

Сума внесків, яка не перевищує податкові зобов’язання, враховується в зменшення податку на прибуток і вказується у рядку 16.5 додатка ЗП до декларації. Якщо ж внески перевищують податок, ця сума не переноситься, не враховується при подальших розрахунках і не використовується для сплати інших податкових зобов’язань.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДПС у Тернопільській області

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»