• Посилання скопійовано

Відображення в обліку операцій за борговими зобов’язаннями

Лист ДПСУ від 09.07.2012 р. №12370/6/15-0116 «Щодо віднесення до складу витрат відсотків за борговими зобов’язаннями»

Податкова у листі №12370/6/15-0116 роз’яснила відображення в обліку операцій за борговими зобов’язаннями.
ДПС нагадує, що відповідно до пп. 136.1.20 п. 136.1 ст. 136 ПКУ, до складу доходів, що не враховуються для визначення об’єкта оподаткування, відноситься основна сума отриманих кредитів, позик та інших доходів, що визначені нормами р. III ПКУ, які не враховуються для визначення об’єкта оподаткування.
Відповідно до пп. 138.10.5 п. 138.10 ст. 138 ПКУ до складу інших витрат, які враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, включаються фінансові витрати, до яких належать витрати на нарахування процентів та інші витрати підприємства в межах норм, встановлених ПКУ, пов’язані із запозиченнями (крім фінансових витрат, які включені до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до П(С)БО).
Відповідно до п. 141.1 ст. 141 ПКУ до складу витрат включаються будь-які витрати, пов’язані з нарахуванням процентів за борговими зобов’язаннями (в т.ч. за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, крім фінансових витрат, включених до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до П(С)БО) протягом звітного періоду, якщо такі нарахування здійснюються у зв’язку з провадженням госпдіяльності платника.
Нормами ПКУ передбачені обмеження у врахуванні у складі витрат нарахованих процентів за борговими зобов’язаннями, зокрема за отриманими кредитами, позиками, у разі отримання їх:
— від нерезидентів, які мають офшорний статус;
— платником, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності або управлінні нерезидента (нерезидентів), при нарахуванні процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями на користь таких нерезидентів та пов’язаних з ними осіб (п. 141.2 ст. 141 Кодексу);
— за наявності кваліфікаційних активів відповідно до П(С)БО;
— якщо нарахування процентів не пов’язане із госпдіяльністю платника.
Тож за відсутності перелічених законодавчих обмежень товариство має право на віднесення до складу витрат звітного періоду нарахованих на користь інвестиційного фонду процентів за отриманими борговими зобов’язаннями (кредитами, позиками тощо).

Автор: Хоміцка Маріанна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»