• Посилання скопійовано

Підприємства, які працевлаштували переселенців, пропонують звільнити від податку на прибуток

Пропонується запровадити пільгове оподаткування прибутку юросіб, в яких кількість працевлаштованих на основне місце роботи переселенців становить не менше 50% середньооблікової чисельності штатних працівників

Підприємства, які працевлаштували переселенців, пропонують звільнити від податку на прибуток

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону №3015 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування прибутку підприємств, що забезпечують працевлаштування внутрішньо переміщених осіб".

Метою законопроекту є створення додаткових умов для соціального захисту внутрішньо переміщених осіб та їх інтеграції до суспільства шляхом працевлаштування таких осіб за місцем фактичного проживання, а також стимулювання перенесення виробничих потужностей суб’єктів господарювання на не окуповану територію України.

Зокрема, пропонується запровадити пільгове оподаткування прибутку юридичних осіб, які відповідають наступним вимогам:

  • протягом звітного (податкового) періоду кількість внутрішньо переміщених осіб, які мають на таких підприємствах основне місце роботи, становить не менш як 50% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу; 
  • фонд оплати праці внутрішньо переміщених осіб становить протягом звітного періоду не менш як 25% суми загальних витрат на оплату праці таких підприємств.

Пільгове оподаткування пропонується не поширювати на прибуток, отриманий від продажу підакцизних товарів, а також послуг із поставки підакцизних товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку здійснювати постачання товарів від імені та за дорученням іншої особи без передачі права власності на такі товари.

Законопроектом пропонується також встановити критерії пільгового оподаткування суб’єктів господарювання, які використовують працю внутрішньо переміщених осіб, аналогічно до критеріїв пільгового оподаткування прибутку підприємств, що використовують працю інвалідів.

Одночасно, проектом пропонується доповнити визначення різниці, на яку зменшується фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток, передбачивши зменшення його на суму залишкової вартості,  визначеної на дату введення в експлуатацію на іншій території України основних засобів, що попередньо були евакуйовані з тимчасово окупованої території України

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»