Платники податку на прибуток, у яких обсяг доходів не перевищує 20 млн грн, приймають рішення щодо проведення (або непроведення) коригувань на різниці, передбачені розділом ІІІ ПКУ, - консультує "Вісник".
У разі перевищення обсягу доходів 20 млн грн коригування на різниці для такого платника є обов’язковими.
До 2017 р. коригування на різниці сум безповоротної фіндопомоги стосувалися лише випадків, якщо отримувачем коштів була неприбуткова організація.
Законом №1797-VIII доповнено норми ПКУ пп. 140.5.10 ПКУ, яким передбачено збільшення фінрезультату податкового (звітного) періоду платника на суму перерахованої безповоротної фіндопомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) особам, які не є платниками податку (крім фізичних осіб), та платникам податку, які застосовують ставку 0 % відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу, крім безповоротної фіндопомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг), перерахованої неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг, для яких застосовується положення пп. 140.5.9 ПКУ.
Отже, якщо отримувач безповоротної фіндопомоги є платником податку на прибуток на загальних підставах, то у надавача такої допомоги в 2017 р. різниці не виникають.
Водночас, якщо отримувачем фіндопомоги є юрособа — платник єдиного податку III групи (тобто неплатник податку на прибуток), то на підставі пп. 140.5.10 ПКУ платник податку на прибуток — надавач допомоги в 2017 р. збільшує фінрезультат на суму такої допомоги.