ДФСУ у підкатегорії 102.13 «ЗІР» зазначають, що фінансовий результат податкового періоду збільшується, зокрема на суму повної або часткової компенсації вартості путівок працівникам (або його дітей до 18 років), якщо така компенсація відповідно до ПКУ не включається до загального місячного оподатковуваного доходу (140.5.10 ПКУ).
Таким чином, можна зробити висновок, що у випадку, коли надання путівки передбачено трудовим договором (або контрактом) і, відповідно, вартість такої путівки включається до фонду оплати праці (з оподаткування ПДФО, ЄСВ та військовим збором), то збільшувати фінансовий результат на суму наданої путівки не потрібно.
Нагадаємо, згідно з пп. 165.1.35 ПКУ не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем - платником податку на прибуток підприємств безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.
Детальніше про оподаткування та відображення у звітності вартості таких путівок ми писали тут та тут>>
Отже, якщо вся вартість путівки або її частина не оподатковувалася ПДФО, то саме на цю, неоподатковану для працівника (або його дітей), вартість роботодавцю треба збільшити фінансовий результат до оподаткування. Звісно, якщо такий роботодавець взагалі здійснює коригування фінансового результату згідно із пп. 134.1.1 ПКУ.