Головна Усі новини Оподаткування Податок на прибуток

Як враховувати у податкових різницях перевищення резерву над розміром встановленого ліміту?

ДФС виявлено можливість здійснення розрахунків різниці між розміром резервів та лімітом у випадку наявності перевищення резерву станом на 1 січня 2015 року, розрахованого згідно з п. 21 підрозділу 4 розділу XX ПКУ, двома способами

ДФСУ у листі від 12.07.2018 р. № 21197/7/99-99-15-02-02-17 роз'яснила, що для розрахунку суми збільшення фінансового результату до оподаткування на підставі положення пп. 1 пп. 139.3.3 ПКУ у редакції, чинній до 01.01.2018 р., у наступних податкових (звітних) періодах сума перевищення резерву над лімітом станом на кінець кожного з таких періодів порівнюється із перевищенням резерву, що виникло у попередніх податкових (звітних) періодах (включаючи перевищення резерву, розраховане згідно з п. 21 підрозділу 4 розділу XX ПКУ), не залежно від того, чи здійснювалось коригування фінансового результату до оподаткування у попередньому податковому (звітному) періоді.

ДФС виявила можливість здійснення розрахунків різниці між розміром резервів та лімітом у випадку наявності перевищення резерву станом на 1 січня 2015 року, розрахованого згідно з п. 21 підрозділу 4 розділу XX ПКУ, двома способами, про що на прикладі, наведеному у таблиці, визначила такі два варіанти:

Таблиця

Звітний період (рік)

Сукупна балансова вартість активів (СБВ)

Розмір резерву (Р)

Ліміт (Л)

Переви-щення (Різ)

Коригування фінансового результату до оподаткування

Варіант розрахунку № 1

Варіант розрахунку № 2

Станом на 01.01.2015

600

400

250

150

0

0

 

1

300

700

250

450

+300

300=450-150

0

2

200

800

250

550

+100

100=550-450

300=450-150

 

 

 

 

Всього

+400

+400

100=550-(150+300)

Враховуючи висновок Мінфіну, викладений у листі від 27.06.2018 р. № 11210-09-10/17443, для застосування положень п. 139.3 ПКУ у редакції, чинній до 01.01.2018 р., у наступних податкових (звітних) періодах у частині порядку врахування перевищення резерву над розміром встановленого ліміту та прикладу розрахунку різниці між розміром резервів та лімітом у випадку наявності перевищення резерву станом на 1 січня 2015 року (включаючи перевищення резерву, розраховане згідно з п. 21 підрозділу 4 розділу XX ПКУ, наведеного у питанні 1 УПК №400, необхідно використовувати варіант розрахунку № 1, наведений у таблиці, як такий, що відповідає вимогам ПКУ.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Податок на прибуток , Податкові різниці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі