«Вісник. Офіційно про податки»
Обов’язок платника податку на дату виникнення податкових зобов’язань скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін визначено п. 201.1 ПКУ.
Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
У разі якщо частка товарів/послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та враховується при визначенні загальних податкових зобов’язань (п. 201.7 ПКУ).
Враховуючи те, що податкова накладна, складена на частину отриманої передоплати від покупця, не відповідає вимогам пп. 201.1 та 201.7 ПКУ, то така податкова накладна не є для покупця підставою для включення суми ПДВ по ній до складу податкового кредиту.
З метою виправлення ситуації продавець на дату виявлення помилки має скласти в порядку, визначеному ст. 192 ПКУ, розрахунок коригування до податкової накладної, що була складена на частину отриманої передоплати, яким відсторнувати таку податкову накладну, та скласти правильно заповнену податкову накладну на всю суму отриманих коштів.
Така податкова накладна повинна бути складена датою виникнення податкових зобов’язань за фактом отриманої передоплати та бути зареєстрована в ЄРПН.
Від редакції:
- Звертаємо увагу, що у РК, складеному до податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН без факту здійснення господарських операцій зазначається:
- у полі «Дата складання» – дата, на яку було виявлено помилку;
- у заголовній частині РК – дані із заголовної частини податкової накладної з індивідуальним податковим номером покупця на якого помилково (без факту здійснення господарських операцій) було складено податкову накладну;
- у розділі Б – зі знаком «–» (виводяться в «0») відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).
При цьому у графі 2.1 «код причини» РК зазначається код «103» (повернення товару або авансових платежів).
Такий РК підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.
***
Читайте також: