Головна Усі новини Оподаткування Податок на прибуток

Знецінення запасів: чи коригується фінансовий результат?

ДФСУ наголошує на необхідності коригування фінансового результату до оподаткування платниками податку на прибуток за операціями з нарахування та використання резервів витрат, що пов’язані із знеціненням запасів та зобов’язання по матеріальному праву

Податківці у ІПК від 26.07.2019 р. №3488/6/99-99-15-02-02-15/ІПК зазначили, що у разі ухвалення підприємством рішення щодо створення та використання резерву майбутніх витрат, таке підприємство зобов’язане застосовувати податкові різниці передбачені пп. 139.1.1 та 139.1.2 ПКУ.

Це стосується і резервів під зобов’язання по матеріальному праву та знеціненню запасів відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності.

Зокрема, фінансовий результат до оподаткування:

  • збільшується на суму витрат на створення таких забезпечень (резервів) для відшкодування наступних (майбутніх) витрат відповідно до НП(с)БО або МФСЗ;
  • зменшується на суму використання (або зменшення) створених забезпечень (резервів) витрат, сформованого відповідно до НП(с)БО або МСФЗ;

Нагадаємо, що дані податкові різниці не застосовуються щодо забезпечень (резервів) витрат на оплату відпусток працівникам, інших виплат, пов’язаних з оплатою праці, та витрат на сплату єдиного соціального внеску, що нараховується на такі виплати.

***

Читайте також:

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Податок на прибуток , Податкові різниці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі