• Посилання скопійовано

Як відкоригувати самостійно ціну контрольованої операції і суми ПЗ?

Податківці зупинилися на правилах самостійного коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов'язань

Як відкоригувати самостійно ціну контрольованої операції і суми ПЗ?

ДПС в Одеській області нагадує про можливість проведення платником податків самостійного коригування ціни контрольованої операції  і сум податкових зобов'язань у разі застосування під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу "витягнутої руки", та/або не відповідають розумній економічній причині (діловій меті).

Відповідно до п.п. 39.5.4.1 п.п.39.5.4 п.39.5 ст.39 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) у разі застосування платником податків під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу «витягнутої руки», та/або не відповідають розумній економічній причині (діловій меті), платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов'язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету:

розрахувавши свої податкові зобов'язання відповідно до:

  • максимального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна/ показник рентабельності контрольованої операції була вище максимального значення діапазону цін (рентабельності); та/або
  • мінімального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна/ показник рентабельності контрольованої операції була нижче мінімального значення діапазону цін (рентабельності).

Підпунктом 39.5.4.2 підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 ПКУ визначено, що самостійне коригування є коригуванням платником податків ціни контрольованої операції, за результатами якого розрахована ціна відповідає принципу "витягнутої руки", навіть якщо така ціна відрізняється від фактичної ціни, встановленої під час здійснення контрольованої операції.

Сума податкового зобов'язання, розрахованого за результатами самостійного коригування, підлягає сплаті у строки, визначені статтею 57 ПКУ.

Однак, відповідно до вимог п.п. 39.5.4.3 п.п.39.5.4 п.39.5 ст.39 ПКУ платник податку не має права проводити самостійне коригування ціни контрольованих   операцій   та/або   сум   податкових   зобов'язань   під   час проведення перевірки платника податків з питань дотримання принципу "витягнутої руки" таких контрольованих операцій.

Джерело: ДПС у Одеській області

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»