• Посилання скопійовано

Добровільна передача платником податку на прибуток медичного виробу лікарні: чи коригувати фінрезультат?

Якщо добровільна передача медвиробів у період війни платником податку на прибуток здійснюється на користь закладів медзакладу-неприбуківцю, то коригування фінрезультату не виникає

Добровільна передача платником податку на прибуток медичного виробу лікарні: чи коригувати фінрезультат?

ДПС у Львівській області повідомляє, що на період до припинення або скасування воєнного стану на території України коригування, встановлені пп. 140.5.9 ПКУ, не проводяться та об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств не збільшується, зокрема, щодо вартості лікарських засобів та медичних виробів, переданих закладам охорони здоров’я державної та комунальної власності.

Слід врахувати, що медичним виробом є будь-який інструмент, апарат, прилад,пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, що застосовуються як окремо, так і в поєднанні між собою (включаючи програмне забезпечення, передбачене виробником для застосування спеціально для діагностичних та/або терапевтичних цілей та необхідне для належного функціонування медичного виробу), призначені виробником для застосування з метою забезпечення діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення перебігу хвороби пацієнта в разі захворювання, діагностики, моніторингу, лікування, полегшення стану пацієнта в разі травми чи інвалідності або їх компенсації, дослідження, заміни, видозмінювання або підтримування анатомії чи фізіологічного процесу, контролю процесу запліднення та основна передбачувана дія яких в організмі або на організм людини не досягається за допомогою фармакологічних, імунологічних або метаболічних засобів, але функціонуванню яких такі засоби можуть сприяти. 

Тому якщо добровільна передача медичних виробів в період воєнного стану платником податку на прибуток підприємств здійснюється на користь закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності, що внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, то різниця щодо вартості таких товарів для коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток згідно з пп. 140.5.9 ПКУ не виникає.

Джерело: ДПС у Львівській області

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»