• Посилання скопійовано

«Сільське господарство» №09(75) | 28.11.2024 р.

Сімдесят п'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена сільському господарству, фермерству і земельним відносинам

«Сільське господарство» №09(75) | 28.11.2024 р.
Це – вже сімдесят пʼятий (девʼятий у 2024 році та двадцять сьомий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена сільському господарству, фермерству і земельним відносинам. З моменту написання попереднього листа минуло більше ніж місяць. За цей час з’явилося достатньо цікавого та нового, а саме:
  • зазначимо, що Мінекономіки затвердило перший перелік техніки для компенсації 15% вартості;
  • підкреслимо, що НБУ готує зміни до вимог страхування сільгосппродукції з держпідтримкою;
  • зауважимо, що в Україні запрацював новий Реєстр зберігання зерна;
  • розкажемо,  що треба врахувати аграріям-експортерам при складанні ПН та РК з 1 грудня;
  • повідомимо, що Мінагрополітики запустить сервіс еРослинництво;
  • наголосимо, що запрацював новий наказ про гігієнічні вимоги до виробництва харчових продуктів.
Гарного вам читання!
 

Мінекономіки затвердило перший перелік техніки для компенсації 15% вартості

Міністерство економіки підписало перший наказ про перелік техніки та обладнання вітчизняного виробництва, покупцям яких держава повертатиме 15%. До нього увійшла продукція дев’яти українських виробників. 
«До переліку увійшли 88 позицій від 9 українських виробників – автобуси, вантажівки, ліфти, причепи, цистерни та сільгосптехніка. Відповідно, купуючи їх, людина може отримати 15% компенсації від держави  через банки-партнери програми.  Запрошую інших виробників з локалізацією 40% і більше долучатися до програми. Наша мета – підтримати виробників, зробити їх більш конкурентними й стимулювати попит на продукцію», –  Юлія Свириденко.

НБУ готує зміни до вимог страхування сільгосппродукції з держпідтримкою

НБУ представив для громадського обговорення проєкт змін до Положення щодо провадження діяльності зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.
Проєкт встановлює особливості врахування досвіду страховиків, які мають намір здійснювати страхування сільськогосподарської продукції, здобутого впродовж дії воєнного стану. Зокрема, у зв’язку з низьким обсягом страхування сільськогосподарських ризиків в останні роки, у тому числі через відсутність державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції, а також труднощі з доступом до міжнародного ринку перестрахування, пропонується спростити вимоги до наявності у страховика страхових премій та виплат за договорами страхування сільськогосподарської продукції після 2022 року.

Що треба врахувати аграріям-експортерам при складанні ПН та РК з 1 грудня?

Податківці з Офісу великих платників підкреслили, що з 1 грудня платник ПДВ з метою експорту Товарів-РЕЗ зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів.
В одній податковій накладній не може бути відображено два та більше видів товарів.
Вивезення Товарів-РЕЗ за межі митної території України у митному режимі експорту після складення податкової накладної не вважається окремою оподатковуваною операцією у розумінні підпункту "г" пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ.
Реєстрацію в ЄРПН ПН_РЕЗ, складених за операціями з експорту Товарів-РЕЗ, може бути зупинено відповідно до пункту 201.16 ПКУ.
ПН РЕЗ, яка була складена на операцію з експорту Товарів-РЕЗ та не була зареєстрована в ЄРПН, не надає платнику податку можливості розпочати митне оформлення такого товару.
Реєстрація в ЄРПН ПН_РЕЗ / РК_РЕЗ, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України Товарів-РЕЗ та направлення квитанції про приймання / неприймання або зупинення реєстрації таких ПНРЕЗ / РК_РЕЗ здійснюється протягом трьох операційних днів з дня подання їх для реєстрації в ЄРПН.
Якщо з дати реєстрації в ЄРЕІН ПН_РЕЗ минуло 30 календарних днів і протягом такого періоду не оформлено митну декларацію на такі товари, реєстрація ПН РЕЗ в ЄРПН скасовується (разом із розрахунками коригування, які були складені до такої податкової накладної).

В Україні запрацював новий Реєстр зберігання зерна

Мінагрополітики розроблено та впроваджено інформаційно-комунікаційну систему «Основний реєстр складських документів на зерно та зерна, прийнятого на зберігання, і реєстр зернового складу».
Щоб зареєструватися, установам та організаціям, які здійснюють діяльність у галузі збереження зерна, необхідно перейти на офіційну вебадресу нового Реєстру за посиланням.
З актуальною інформацією щодо роботи Реєстру можна ознайомитися за посиланням та на офіційному сайті ДП «Держреєстри України».
Переваги впровадження Реєстру складських документів на зерно:
  • розміщення Реєстру на Єдиній платформі реєстрів державних органів на Дія.Engine;
  • реалізована можливість керування бланками в частині їх переміщення між складами;
  • доступ елеваторів до роботи з Реєстром через веббраузер Управління доступом користувачів реалізовано безпосередньо в системі та доступно керівнику елеватора;
  • наявність АPI-інтерфейсу для інформаційного обміну з обліковими системами зернових складів;
  • використання електронного цифрового підпису для авторизації користувачів;
  • реалізовані робочі кабінети для банківських установ;
  • інтеграція Реєстру з ЄДР (Єдиним державним реєстром юридичних осіб);
  • нові формати звітності.

Мінагрополітики запустить новий сервіс еРослинництво

Мінагрополітики запустить новий сервіс еРослинництво. Відповідне рішення було прийнято на засіданні КМУ ще 19 листопада.
Головна мета – запровадження електронної системи реєстрів у галузі рослинництва та порядок створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва. Передбачено, що складовими частинами електронної системи реєстрів у галузі рослинництва є База даних сортів, яка складається із взаємоповʼязаних електронних реєстрів:
  • Реєстру заявок,
  • Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні,
  • Державного реєстру патентів на сорти рослин,
  • Реєстру представників з питань інтелектуальної власності на сорти рослин.

Запрацював новий наказ про гігієнічні вимоги до виробництва харчових продуктів

З 8 листопада набрав чинності наказ Мінагрополітики №3498, що затверджує Гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження, які постачаються в невеликих обсягах кінцевим споживачам або локальним закладам роздрібної торгівлі. 
Зокрема, до виробництва та обігу яєць, рибних продуктів, живих двостулкових молюсків, м’яса птиці та зайцеподібних, а також туш та м’яса диких тварин. 
Гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження, що постачаються в невеликих обсягах, встановлено відповідно до підходів, визначених законодавством Європейського Союзу.

Наразі це все.
Більше новин на тему сільського господарства ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

 

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Сільське господарство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Сільське господарство»