Це – вже сімдесят шостий (перший у 2025 році та двадцять восьмий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена сільському господарству, фермерству і земельним відносинам. З моменту написання попереднього листа минуло більше ніж місяць. За цей час з’явилося достатньо цікавого та нового, а саме:
- наведемо правила заповнення ПН на постачання власної сільгосппродукції за новими правилами;
- визначимося, чи можна буде дізнатися про ліміт підприємства для безумовної реєстрації ПН-РЕЗ;
- зазначимо, що Мінагрополітики затвердило Порядок видачі міжнародних сертифікатів для харчових вантажів;
- зʼясуємо, на що звернути увагу для запобігання затримкам у митному оформленні товарів за РЕЗ;
- повідомимо, що прийнято закон про державне регулювання сфери захисту рослин;
- проінформуємо, що з 24 грудня діють критерії важливих підприємств у сільському господарстві з метою бронювання.
Гарного вам читання!
Прийнято закон про державне регулювання сфери захисту рослин
17 грудня ВРУ
прийняла у другому читанні та в цілому як Закон євроінтеграційний законопроєкт «Про державне регулювання сфери захисту рослин» (реєстр. №
8340).
Проєкт Закону було розроблено на виконання міжнародних зобов’язань України та передбачає консолідацію законів України «Про захист рослин», «Про карантин рослин» та «Про пестициди і агрохімікати» (в частині вимог до обігу та застосування засобів захисту рослин) в один документ, що враховує ключові положення законодавства ЄС у сфері здоров’я рослин та сталого поводження із засобами захисту рослин.
Закон дозволить комплексно вирішити низку проблем функціонування системи захисту рослин в Україні, пов’язаних із переміщенням рослин, продуктів рослинного походження, а також застосуванням та обігом засобів захисту рослин, мінімізує втрати та ризики сільгосптоваровиробників і експортерів продукції рослинного походження та забезпечить високий ступінь ідентичності законодавства України із законодавством ЄС у сфері захисту рослин, що дозволить спростити вихід української продукції рослинного походження на зовнішні ринки.
З 24 грудня діють критерії важливих підприємств у сільському господарстві з метою бронювання
Мінагрополітики
наказом від 10.12.2024 №4282 затвердило Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період.
Так, визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період, здійснюватиметься за такими критеріями:
1) здійснює оброблення угідь сільськогосподарського призначення на площі не менше 500 гектарів для провадження сільськогосподарської діяльності, що підтверджується відомостями, передбаченими підпунктом 3 пункту 2 Переліку №573, або є економічно активним з обсягом річного доходу не менше 20 млн грн, що підтверджується завіреною копією річної фінансової звітності, яка складається із балансу та звіту про фінансові результати за попередній звітний рік, або сума сплаченого ПДФО за попередній звітний квартал становить не менше 324 тис. грн, що підтверджується довідкою ДПС щодо обсягу сплаченого податку з доходу фізичних осіб.
3) Підприємство перебуває у сфері управління Мінагрополітики або управління корпоративними правами держави у статутних капіталах, яких здійснює Мінагрополітики.
4) 100% акцій (часток) у статутному капіталі підприємства належать державі.
Нові критерії діють з 24 грудня.
Докладніше про це все ми писали
тут.
Заповнення ПН на постачання власної сільгосппродукції за новими правилами: розʼяснення від ДПС
Податківці у підкатегорії 101.16 ЗІР
наголосили, що графу 3.2 «ознака товару» розділу Б табличної частини податкової накладної (графу 4.2 «ознака товару» розділу Б табличної частини
розрахунку коригування до
податкової накладної) розділено на дві різні частини: 3.2.1 та 3.2.2. (4.2.1 та 4.2.2 відповідно).
Позначка «Х» у графі 3.2.2 розділу Б табличної частини податкової накладної до моменту запровадження режиму експортного забезпечення (далі – РЕЗ) не проставляється.
Зазначена графа податкової накладної заповнюватиметься після запровадження РЕЗ та виключно у податкових накладних, складених сільгоспвиробником на постачання окремих видів товарів.
Порядок видачі міжнародних сертифікатів для харчових вантажів
Мінагрополітики
затвердило Порядок видачі міжнародних сертифікатів та інших документів, які вимагаються законодавством країни призначення, для вантажів з харчовими продуктами.
Порядком визначено:
- процедуру подання заяви оператором ринку для отримання міжнародних сертифікатів та інших документів, які вимагаються законодавством країни призначення (далі – міжнародні сертифікати), до територіального органу Держпродспоживслужби або особи, уповноваженої на їх видачу;
- перелік необхідних документів для видачі міжнародних сертифікатів;
- підстави для видачі або відмови у видачі міжнародних сертифікатів;
- процедуру видачі передекспортного міжнародного сертифіката, який видається за зверненням оператора ринку у випадках, якщо на дату відправлення з потужності походження не визначена країна призначення та/або невідомий кінцевий транспортний засіб;
- процедуру заміни (переоформлення) міжнародних сертифікатів.
Чи можна буде дізнатися про ліміт підприємства для безумовної реєстрації ПН-РЕЗ?
За інформацією дніпровських податківців, інформація щодо такої розрахункової величини, як ліміт підприємства для безумовної реєстрації
ПН за операціями з експорту окремих видів товарів, не надсилатиметься платнику та не буде доступна для перегляду в Електронному кабінеті.
Вона є динамічною та постійно змінюється.
Податківці також підкреслили, що наявність або відсутність залишку суми цієї величини не є єдиною умовою відповідності/невідповідності ознакам безумовної реєстрації.
На що звернути увагу для запобігання затримкам у митному оформленні товарів за РЕЗ?
Проаналізувавши випадки затримок та відмов у митному оформленні товарів, на які розповсюджується РЕЗ, ДМС
встановила деякі типові неузгодженості та помилки учасників експортного процесу та надала свої рекомендації.
З метою дотримання автоматизованого контролю співставлення даних митних декларацій та податкових накладних на експорт товарів РЕЗ на підставі форвардного контракту, декларантам необхідно в обов’язковому порядку першими двома знаками у другому підрозділі графи 37 «Процедура» митних декларацій зазначати літерний код особливостей переміщення товарів «DT».
Також звертаємо увагу, що співставлення даних митних декларацій та податкових накладних або фітосанітарних сертифікатів, виданих з урахуванням положень пункту 1-5 розділу ІX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про карантин рослин», здійснюється автоматизовано в рамках формато-логічного контролю митних декларацій.
Наразі це все.
Більше новин на тему сільського господарства ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»