Головна Усі новини Тематичні розсилки Каса і РРО

«Каса і РРО» №5(33) | 15.05.2020 р.

Тридцять третій лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

Це – п’ятий у цьому році (і тридцять третій загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:

 

 • дізнаємося, що потрібно зробити перед придбанням б/в РРО;
 • розповімо, що з 1 серпня  у фіскальному чеку на продаж підакцизної продукції необхідно зазначати код УКТ ЗЕД;
 • нагадаємо, як подати заяву для реєстрації РРО в електронному вигляді;
 • з’ясуємо, чи діє готівкове обмеження на операцію з внесення готівки до каси банку для подальшого її перерахування отримувачу;
 • проінформуємо про появу проекту наказу Мінфіну для запровадження програмного РРО.

Гарного Вам читання!

 

***

Плануєте придбати РРО, який вже експлуатувався? Перевірте скасування його реєстрації
Перед придбанням реєстратора розрахункових операцій, який вже був введений в експлуатацію, слід перевірити на сервісах відкритих даних інформацію щодо такого РРО, а саме: скасування його реєстрації в органах ДПС попереднім власником.

Зокрема, ДПС  щодекади оприлюднює на своєму вебсайті таку інформацію:

 • дані щодо фіскальних номерів РРО із зазначенням найменування суб’єкта господарювання (прізвища, ім'я, по батькові), дати реєстрації РРО, а також номера останньої книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на такий РРО, та дати її реєстрації;

 • дані щодо фіскальних номерів РРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи контролюючого органу, із зазначенням найменування суб’єкта господарювання (прізвища, ім'я, по батькові), дати, причини та підстави для скасування реєстрації РРО.

Інформація оприлюднюється із зазначенням дати оприлюднення і дати оновлення інформації. Про це ми писали тут.

 

Як подати заяву для реєстрації РРО в електронному вигляді?
Хмельницькі податківці наголосили, що реєстраційну заяву за ф. №1-РРО суб’єкт господарювання може подати через приватну частину електронного кабінету.

Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється виключно після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.

У розділі «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету необхідно створити документ за формою «J1311401 – Заява про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-РРО».

Окремо вони зауважили, що усі розділи реєстраційної заяви за ф. №1-РРО підлягають обов’язковому заповненню.

 

З 1 серпня 2020 року у фіскальному чеку на продаж підакцизної продукції необхідно зазначати код УКТ ЗЕД 
З  1 серпня 2020 року суб’єкти господарювання зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг), із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, а також цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідно до ст. 15 ПКУ до підакцизних товарів належать:

 • спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

 • тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

 • пальне;

 • автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;

 • електрична енергія.

Про це докладніше читайте тут.

 

Готівку внесено до каси банку для подальшого її перерахування отримувачу: що з обмеженнями?
Дніпропетровські податківці зазначили, що за  п. 6 розділу ІІ Положення № 148 суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

 1. між собою – у розмірі до 10 000 гривень включно;

 2. з фізичними особами – у розмірі до 50 000 гривень включно.

Тому  якщо розрахунки здійснюються шляхом внесення готівки до каси банку для подальшого її перерахування на рахунок отримувача, то обмеження граничної суми готівкового розрахунку 10 000 (50 000) гривень на такі операції не поширюється.

 

Застосування програмного РРО: Мінфін готує нормативні акти
4 травня 2020 року на сайті Мінфіну з’явився проект наказу, яким (та трьома додатками до нього) передбачено зміни до:

 • вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі РРО/програмними РРО;

 • порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО, програмних РРО дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби.

Крім цього, затверджується Порядок функціонування Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій.

Метою внесення змін є надання платникам можливості при використанні в господарській діяльності РРО та/або програмних РРО створювати  інформацію щодо проведених розрахункових операцій та звітів про такі операції. Та передавати її до контролюючих органів для забезпечення збереження такої інформації, а також забезпечення можливості споживачам товарів (послуг) отримувати цю інформацію із баз даних податківців. Про це ми писали ось тут.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит».

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Каса і РРО
Теги:
Каса , РРО , Готівка , Розрахункова книжка , КОРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі