Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №6(21) | 12.06.2019 р.

Двадцять перший лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже двадцять перший (і шостий у 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку.

Від минулої розсилки минув майже місяць; подій за цей час сталося не дуже багато, але нам все одно є про що розповісти.

 

Сьогодні ми:

  • розкажемо про відстрочення застосування штрафів за зберігання пального без ліцензії;
  • повідомимо, за якими формами подавати заяви для отримання ліцензій;
  • визначимо, до якого числа можна зареєструвати акцизний склад без наслідків;
  • проінформуємо, чи потрібна ліцензія на зберігання пального сільгосппідприємствам;
  • з'ясуємо, які наслідки будуть при зберіганні пального в ємностях понад 200 куб.м;
  • визначимо, як отримати дозвіл від Держпраці для ліцензії на пальне;
  • поговоримо про випадки реєстрації пересувного акцизного складу.

Гарного вам читання!

***

 

Штрафи за відсутність ліцензії на зберігання пального відтерміновано
4 червня 2019 року у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №10359. А вже 6 червня нардепи прийняли його в цілому. Про це йдеться у карточці законопроекту.

Таким чином, відтерміновано застосування до суб'єктів господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 500 тисяч гривень у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії.

Відповідні зміни будуть внесені до статті 18 Закону №481/95-ВР.

 

Податківці оприлюднили заяви для отримання ліцензій на пальне
Для зручності суб’єктів господарювання, які з 1 липня поточного року мають отримати ліцензії на виробництво, зберігання, оптовий та роздрібний продаж пального, ДФС розробила та оприлюднила форми заяв:

Проте ці форми мають виключно рекомендаційний характер, оскільки законодавством не передбачено затвердження форм заяв для отримання ліцензій на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального. Такі заяви надаються органу ліцензування у довільній формі.

З рахунками для сплати за ліцензію можна ознайомитися у нашій новині ось тут.

 

Перед оформленням ліцензії на операції з пальним отримайте дозвіл від Держпраці
Держпраці у Херсонські області наголосила, що однією з вимог для одержання ліцензії на право зберігання пального є наявність дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

Ці дозволи видаються на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами.

 

До 1 липня можна буде зареєструвати акцизні склади без наслідків
Податківці нагадали, що суб’єкти господарювання згідно з нормами ПКУ, які наберуть чинності з 1 липня 2019 року, будуть мати можливість до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в СЕА РП усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

Але чинним законодавством не передбачено відповідальності у разі, якщо суб’єкт господарювання не зареєструвався платником акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або не здійснив реєстрацію акцизних складів до 1 липня 2019 року в СЕА РП.

 

Чи потрібно перевізнику пального реєструвати пересувний акцизний склад?
Податківці у ІПК ДФС від 24.05.2019 р. №2377/ФОП/Г/16-31-13-02-14/ІПК зазначили: якщо суб’єкт господарювання здійснює свою діяльність виключно з надання послуг стороннім підприємствам із перевезення скрапленого газу власним автомобільним транспортом та не є платником акцизного податку і власником пального, такий СГ не є розпорядником акцизного складу пересувного.

Відповідно реєструвати пересувний акцизний склад перевізнику пального не потрібно. Про це ми писали у своєму коментарі до зазначеної податкової консультації.

 

Зберігаєте пальне у ємностях понад 200 м3: які наслідки з 1 липня?
Запорізькі податківці зазначили: якщо підприємство має ємності для зберігання пального, об’єм яких перевищує 200 м3 (що не відповідає умовам, за яких таке приміщення або територія, на яких розміщено такі ємності, не є акцизним складом), то розпорядником акцизного складу визначено суб’єкта господарювання - платника акцизного податку, який здійснює зберігання пального.

Але, як наслідок, якщо підприємство лише зберігає пальне виключно для потреб власного споживання, то воно є розпорядником акцизного складу - платником акцизного податку і має реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального.

 

І наостанок – аналітика від редакції
Сільгоспвиробництво потребує значних витрат пального. З огляду на це, сільгоспвиробники роблять відповідні запаси пального, які зберігають на власних або орендованих складах.

Чи дійсно сільгоспвиробникам потрібні ліцензії на зберігання пального з 1 липня? Про це читайте тут.

***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Реєстрація , Пальне , Акцизна накладна , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі