Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №12(27) | 12.12.2019 р.

Двадцять сьомий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже двадцять сьомий (і дванадцятий у 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку.

Від минулої розсилки минув місяць і нам є про що розповісти.

Сьогодні ми:

 • дізнаємося, чи потрібно отримувати ліцензію та реєструвати АС у разі зберігання пального у баку дизель-генератора;
 • розповімо, чи треба реєструвати АН на операції з пальним в тарі до 5 л;
 • визначимося, як в Е-кабінеті переглянути залишок пального;
 • проінформуємо, що будуть оновлені правила роздрібної торгівлі пальним та транспортними засобами;
 • повідомимо, що ВРУ прийняла у І читанні законопроект щодо вдосконалення роботи СЕА РП та СЕ;
 • наголосимо, що з 1 грудня 2019 року почали діяти штрафи за несвоєчасну реєстрацію АН.

Гарного Вам читання!

***

 

Пальне у баку дизель-генератора: чи потрібно отримувати ліцензію та реєструвати АС?
В ІПК ДПС від 30.10.2019 р. №1109/6/99-00-04-01-01-15/ІПК податківці зауважили, що паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої, не є акцизним складом.

Оскільки придбане пальне заливається до паливного баку дизельного генератора для безперервного забезпечення електроенергією, такі місця зберігання пального не підпадають під визначення акцизного складу, а підприємство не вважатиметься розпорядником акцизного складу в розумінні ПКУ.

А от щодо необхідності отримання ліцензії на зберігання пального податківці відповіли без якоїсь конкретики. Вони зазначили: якщо підприємство у своїй діяльності не здійснює зберігання пального та не має місць зберігання пального у розумінні ст. 1 Закону №481, то ліцензія на зберігання пального не видається.

 

Чи треба реєструвати АН на операції з пальним в тарі до 5 л?
У підкатегорії 144.11.02 «ЗІР» податківці навели норму пп. 14.1.212 ПКУ та вказали, що суб’єкти господарювання можуть без реєстрації акцизних накладних та акцизних складів/акцизних складів пересувних здійснювати операції зі ввезення на митну територію України, зберігання, переміщення чи фізичної передачі (відпуску, відвантаження) на митній території України пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками або особами що здійснюють розлив пального у таку тару. Тобто такою пільгою можуть скористатися тільки роздрібні торгівці пальним.

 

Як дізнатися про залишки пального через Е-кабінет?
Чернігівські податківці наголосили, що у режимі «СЕА РПСЕ» приватної частини Електронного кабінету платник має доступ до Реєстру операцій за обсягами реалізації пального та/або спирту етилового СЕАРП та СЕ.

У цьому режимі платнику надано можливість здійснювати пошук інформації в розрізі складів, типів операцій за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та умов оподаткування за допомогою відповідних фільтрів.

Також платник акцизного податку має право надіслати запит для отримання інформації щодо обсягів залишків пального та/або спирту етилового в СЕАРП та СЕ, скориставшись програмним забезпеченням, яке він обирає на власний розсуд.

 

На реалізаторів пального та спирту чекають зміни: прийнято у І читанні законопроект
3 грудня Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому законопроект №2317. Ним пропонується:

 • переглянути терміни і порядок застосування штрафних санкцій за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального  або спирту етилового на акцизних складах;

 • визначено випадки, в яких складаються зведені акцизні накладні та змінено строк для їх реєстрації до 15 календарних днів;

 • скасовано вимогу щодо облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів на виробництво пального при очищенні коксового газу.

Також передбачається:

 • для промислових споживачів продовжити строк для подання довідки форми 2 до 15 календарних днів;

 • уточнити кількість і види ознак для акцизних накладних для полегшення обліку та систематизації використаних обсягів пального;

 • передбачити право на отримання інформації особою, що видала вексель щодо всіх акцизних накладних, складених на постачання пального за векселем.

 

З 1 грудня 2019 року за несвоєчасну реєстрацію АН штрафують
Київські податківці зазначили, що з 1 грудня 2019 року набирають чинності штрафні санкції, передбачені п. 120-2.1120-2.3 ПКУ за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію акцизних накладних та розрахунків коригування до акцизних накладних, а також другого примірника акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

 

Правила роздрібної торгівлі пальним та транспортними засобами пропонують оновити
На початку грудня було оприлюднено проект змін до постанов щодо встановлення правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, вуглеводневим газом, транспортними засобами та їх складовими частинами, які мають ідентифікаційні номери.

Проектом пропонується внести зміни до таких постанов:

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Тютюнові вироби , Пальне , Акцизна накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі