Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №4(31) | 16.04.2020 р.

Тридцять перший лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже тридцять перший (і четвертий у 2020 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минуло більше місяця і нам є про що розповісти.

Сьогодні ми:

  • розкажемо, як вести облік пального з 1 квітня 2020 року;
  • наголосимо, що з 1 квітня за зберігання пального без ліцензії буде штраф 500 тис. грн;
  • з’ясуємо, чи штрафують з 1 квітня за відсутність витратомірів-лічильників на складах з резервуарами не більше 1000 куб. м;
  • наведемо порядок відвантаження та отримання спирту для виробництва дезінфекційних засобів;
  • дізнаємося, як бути зі заявками у разі перевезення різного пального в одному бензовозі протягом одного дня.

Гарного Вам читання!

 

***

З 1 квітня за зберігання пального без ліцензії – штраф 500 тис. грн
Житомирські податківці нагадали, що згідно зі ст. 15 Закон № 481 суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 20 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. Тимчасово до 31 березня 2020 року до суб'єктів господарювання не застосовувалася фінансова санкція у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії.

З 01.04.2020 року відповідно ст. 17 Закону №481 у разі зберігання пального без наявності ліцензії до суб'єктів господарювання застосовуватимуться фінансові санкції у розмірі  500 000 грн.

 

З 1 квітня за відсутність витратомірів-лічильників на складах з резервуарами не більше 1000 куб. м штрафують
Дніпропетровські податківці наголосили, що з 01.04.2020 р. застосовуються штрафи за необладнання та/або відсутність реєстрації витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1 000 куб. метрів.

Окремо вони зазначили, що Законом №533 передбачено незастосування з 1 березня по 31 травня 2020 року штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, крім санкцій за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах.

 

Відвантаження та отримання спирту для виробництва дезінфекційних засобів: за яким порядком? 
До 31 травня запроваджено тимчасові зміни до Податкового кодексу щодо відвантаження та процедури отримання спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів та відпуску таких засобів.

Так, зокрема, до 31 травня 2020 року:

  • дозволено відвантаження спирту етилового з акцизного складу виробників спирту етилового виробникам лікарських засобів та виробникам продукції хімічного і технічного призначення, включеної до Переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, затвердженого КМУ, для виробництва дезінфекційних засобів;

  • зі спирту етилового, який використовується для виробництва дезінфекційних засобів справляється акцизний податок за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту за умови підтвердження його цільового використання.

Про це ми писали тут.

 

Один бензовоз перевозить пальне з різними кодами УКТ ЗЕД: як бути зі заявками?
Тернопільські податківці навели три алгоритми складання заявок:

  1. якщо один транспортний засіб використовується кілька разів на добу для переміщення пального з одним і тим самим кодом УКТ ЗЕД і при цьому не змінюються дані щодо адрес місцезнаходження пунктів навантаження та розвантаження пального відповідно, суб’єктом господарювання подається одна Заявка;

  2. якщо такий транспортний засіб переміщує паливо з різними кодами УКТ ЗЕД, на кожне таке переміщення суб’єктом господарювання подається  нова Заявка;

  3. якщо в зазначений період відбуваються зміни у відомостях щодо пунктів навантаження/розвантаження, вони мають відображатись окремими рядками поданої Заявки, або у новій Заявці.

 

І наостанок – аналітика від редакції
Підприємство зареєстроване платником акцизного податку у березні 2020 року. Акцизний склад зареєстровано, а витратоміри та рівнеміри – ще ні. Як вести облік пального у березні 2020 року та що робити надалі з 1 квітня? Про це читайте тут.

***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Тютюнові вироби , Пальне , Акцизна накладна , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі