• Посилання скопійовано

«Єдиний податок» №18(129) | 15.11.2023 р.

Сто двадцять дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», присвячений виключно спрощеній системі оподаткування

«Єдиний податок» №18(129) | 15.11.2023 р.
Це – вже сто двадцять девʼятий загалом (вісімнадцятий у 2023 році та тридцять четвертий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло три тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:
 • дізнаємося, ​​коли фізособа-«єдинник» може надавати в суборенду приміщення;
 • зазначимо, що граничні обсяги доходів для ФОПів-«єдинників» 2 і 3 груп пропонують збільшити;
 • розповімо, чи має «єдинник» встановлювати розмір орендної плати не нижчим від мінімальної суми;
 • зʼясуємо, чи сплачувати фізособі-«єдиннику» податок за місяць демобілізації;
 • проінформуємо, чи є податковий борг підставою для анулювання реєстрації платника ЄП під час війни.
Гарного вам читання!
 

Фізособа-«єдинник» надає в суборенду приміщення: в яких випадках це правомірно?

Луганські податківці зауважили, що  за нормами ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку ФОПи, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв. метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв. метрів. 
Щодо заборони надання в суборенду таких обʼєктів не йдеться.
Тому ФОП, який надає в суборенду житлові приміщення лише до 400 кв. метрів (включно) та/або нежитлове приміщення до 900 кв. метрів (включно), має право застосовувати ІІ групу ЄП за умови здавання таких приміщень в суборенду «єдинникам» або громадянам. 

Граничні обсяги доходів для ФОПів-«єдинників» 2 і 3 груп пропонують збільшити

9 листопада у ВРУ зареєстровано проєкт Закону №10234 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг».
Ним пропонується встановити такі граничні обсяги доходів для:
 
- другої групи ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, - 1200 розмірів мінімальної зарплати (далі - МЗП), встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (нині 834 МЗП);
 
- третьої групи ФОП, які:
 • не використовують працю найманих осіб - 1200 розмірів МЗП, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
   
 • використовують працю найманих осіб і кількість осіб, які одночасно перебувають з ними у трудових відносинах кожного місяця звітного періоду, не перевищує 10 осіб - 3000 розмірів МЗП, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
   
 • використовують працю найманих осіб і кількість осіб, які одночасно перебувають з ними у трудових відносинах кожного місяця звітного періоду, перевищує 10 осіб - 6000 розмірів МЗП, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Чи має «єдинник» встановлювати розмір орендної плати не нижчим від мінімальної суми?

Харківські податківці вказали, що фізособи-«єдинники» мають враховувати розмір мінімальної суми орендного платежу, встановлений згідно з Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб.
Тобто можна зробити висновок: за договором оренди нерухомості має бути зазначено не нижче мінімальної. Ця позиція не нова. Але прямо у ПКУ немає норми щодо виконання цієї рекомендації. Тож при оскарженні висновків ДПС після перевірок можна спиратися на відсутність такого обовʼязку.

Чи сплачувати фізособі-«єдиннику» податок за місяць демобілізації?

Київські податківці підкреслили, що фізособи-«єдинники», які були демобілізовані (закінчили лікування (реабілітацію) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період), за умови виконання вимог п. 25 підрозд. 10 «Інші перехідні положення» розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, не сплачують єдиний податок до 20 числа поточного місяця, в якому були демобілізовані.

Чи є податковий борг підставою для анулювання реєстрації платника ЄП під час війни?

Житомирські податківці зауважили, що наявність податкового боргу з податків та зборів, який виник під час війни у «єдинника» І-ІІІ груп, є підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку. Але не є підставою для анулювання:
 •  наявність податкового боргу у разі неможливості своєчасного виконання податкового обов’язку щодо дотримання термінів сплати податків та зборів;
   
 • несплата єдиного податку платниками першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України. 

 

Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.

Слава Україні! ??
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Єдиний податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Єдиний податок»