Це – вже дванадцятий (і дев’ятий у цьому році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно зовнішньоекономічній діяльності.
У ньому ми пишемо про те, що цікавого та корисного сталося у сфері ЗЕД за останній місяць.
Сьогодні ми:
- нагадаємо, як сплачувати розстрочений при імпорті ПДВ;
- розповімо про майбутні зміни у процесі видачі дозволів на відкриття митного складу та здійснення митної брокерської діяльності;
- визначимося, в які строки слід подавати скаргу на повідомлення-рішення за порушення законодавства у сфері ЗЕД;
- з’ясуємо, як впливають курсові різниці на дохід юрособи-«єдинника»;
- дізнаємося, як працює режим «єдиного вікна» на митниці.
Гарного вам читання!
***
З 4 жовтня діє режим «єдиного вікна» на митниці! Набрав чинності Закон
З 4 жовтня можна одноразово подати в електронному вигляді документи та/або відомості з метою автоматичного обміну інформацією про вантаж в процесі його митного контролю.
У такому випадку замість печаток і штампів державних органів на паперових документах, документи та інформація надаватимуться одноразово в електронному вигляді, а контролюючі органи проставлятимуть електронні відмітки у спільній базі даних.
Крім того, Законом від 06.09.2018 р. №2530-VIII:
- скорочується кількість контролюючих органів на кордоні;
- скасовується необхідність отримання підприємствами позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи для здійснення санітарно-епідеміологічного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України.
Як сплачувати розстрочений при імпорті ПДВ?
Для сплати чергової частки розстрочених сум платник податків має перераховувати необхідну суму коштів з поточного рахунка на рахунок у СЕА ПДВ.
У разі недостатності коштів на електронному рахунку СЕА ПДВ суми узгодженого розстроченого ПДВ обліковуються в Казначействі до їх повного погашення.
При цьому проводиться першочергове зарахування Казначейством коштів, що надходять на електронний рахунок, в рахунок зменшення сум узгоджених податкових зобов’язань до перерахування коштів до бюджету в повному обсязі.
Звертаємо увагу: сплата нарахованих на суми розстрочок процентів здійснюється з поточного рахунку платника безпосередньо до бюджету. Про все це читайте тут.
Процес видачі дозволів на відкриття митного складу та здійснення митної брокерської діяльності удосконалять
2 жовтня Мінфін оприлюднив проект свого наказу «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (завантажити).
Проект змін можна переглянути тут.
Зокрема, ним пропонується:
- удосконалити видачу дозвільних документів на відкриття та експлуатацію митного складу, складу тимчасового зберігання, здійснення митної брокерської діяльності,
- скоротити час отримання дозвільних документів на відкриття та експлуатацію митного складу, складу тимчасового зберігання, здійснення митної брокерської діяльності,
- запровадити моніторинг за діяльністю митних складів та складів тимчасового зберігання відповідним підрозділом ДФС, на який покладено таку функцію;
- зменшити вплив людського фактора під час надання адміністративних послуг з метою мінімізації корупційних ризиків.
Не згодні зі штрафом за порушення законодавства у сфері ЗЕД: як оскаржити?
Тернопільські податківці вказали, що згідно з пп. 14.1.39 ПКУ сума санкцій за порушення законодавства у сфері ЗЕД є грошовим зобов’язанням.
Тому якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму такого грошового зобов’язання, він має право звернутися саме до ДФС зі скаргою про перегляд податкового повідомлення-рішення протягом 10 к. дн за днем отримання платником податків такого рішення.
І наостанок – ще одне роз’яснення від ДФС
Як впливають відображені в обліку курсові різниці на дохід юрособи-«єдинника» – читайте тут.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему зовнішньоекономічної діяльності ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»