Головна Усі новини Спрощена система Загальні положення

Уряд дозволив ФОПам не вести книги обліку під час карантину, але не всім

Уряд дозволив ФОП під час карантину не вести книгу обліку доходів/витрат, якщо її ведення повинно було розпочатися після встановлення карантину

Державна податкова служба України на своїй сторінці у facebook повідомляє, що Уряд дозволив ФОП під час карантину не вести книгу обліку доходів/витрат, якщо її ведення повинно було розпочатися після встановлення карантину.

Саме таке рішення сьогодні ухвалив Уряд.

Один з обмежувальних заходів під час карантину – заборона роботи закладів торгівлі. Через неможливість придбання книги обліку доходів, Уряд ухвалив рішення тимчасово припинити їх використання на період карантину.

Разом з цим, протягом 3 місяців з дня припинення карантину ФОП мають подати до контролюючих органів заповнену книгу, що включає доходи/витрати, здійснені протягом карантину.

***

UPD_03/04/2020

Зазначимо, що таке звільнення від ведення книг обліку було прийнято Урядом у постанові №255. Зокрема, в ній йдеться про таке: «Дозволити фізичним особам – підприємцям та фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, тимчасово, на період карантину, вести облік доходів і витрат без використання книг обліку доходів і витрат (книг обліку доходів), якщо ведення зазначених книг повинно розпочатися після встановлення карантину, за умови подальшого подання такими особами книг обліку доходів і витрат (книг обліку доходів), до яких внесені дані про доходи та витрати, отримані (здійснені) ними протягом карантину, для реєстрації до контролюючих органів протягом трьох місяців з дня прийняття рішення про відміну карантину».

Відповідно наразі відповіді на питання, кого саме стосується ця норма з ФОПів немає. Тому чекаємо на роз'яснення ДПС. Про це повідомимо окремо.

Рубрика:
Спрощена система / Загальні положення
Теги:
Підприємці , Реєстрація , Первинні документи , ДПСУ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 12

Новини по темі

Консультації по темі