Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної наведено у пп. 201.1 ПКУ. Зокрема, до цього переліку відносяться:
- повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юрособи, або прізвище ім’я та по батькові фізособи, платника ПДВ –продавця;
- повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юриособи, або прізвище ім’я та по батькові фізособи, платника ПДВ – покупця;
Відповідно до цього, податківці у ІПК від 31.07.2019 р. №3586/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначають, що реквізит «повна або скорочена назва покупця/продавця» має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних.
Водночас, у коментованій консультації вказується, що ПКУ не регламентовано розмір літер (великі/малі), який використовується при складанні податкової накладної.
З цього податківці роблять висновок, що якщо реквізит «повна або скорочена назва» відповідає назві, що зазначена у статутних документах таких осіб, і використання певного розміру літер (великих/малих) не обумовлено статутними документами платника податку, то використання розміру літер не визначається як помилка при складанні ПН.
Відповідно покупець не втрачає права на ПК за податковою накладною, у якій буде зазначено розмір літер (великі/малі) у назві покупця/отримувача, що не відповідає розміру літер у статутному документі.
***
Читайте також:
- Помилка в назві покупця: чи буде право на податковий кредит?
- Коли податкову накладну виправляти не потрібно?
Неправильно зазначили найменування покупця в ПН: чи виправляти? https://news.dtkt.ua/taxation/pdv/54668