Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Помилка в назві покупця: чи буде право на податковий кредит?

В податковій накладній допустили помилку в найменуванні покупця. Чи виникає за такою податковою накладною право на податковий кредит? Дізнаємось з консультації податківців

ДФСУ в ІПК від 02.10.2018 р. №4269/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадує, що відповідно до пп. 201.1 ПКУ до обов’язкових реквізитів податкової накладної, зокрема, належить повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як планик ПДВ, продавця товарів/послуг.

Отже, реквізит "назва покупця (отримувача) товарів чи послуг", який є обов'язковим, має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних.

Однак при цьому у п. 201.10 ПКУ є і деяке послаблення. За ним помилки в обов’язкових реквізитах (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно і покупець має право включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в обов'язкових реквізитах, якщо така податкова накладна зареєстрована в ЄРПН, а помилки в реквізитах такої накладної не заважають підтвердити зміст операції, період, сторони та суму сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг.

На жаль, податківці у консультації не роз’яснюють, що вважати помилками, які заважають ідентифікувати особу.

У попередній консультації (яку ми розглядали тут) ДФСУ зазначала, що реквізит ІПН в плані ідентифікації особи має більшу силу, ніж реквізит «найменування». 

Тому вважаємо, що незначні помилки (як то «Г» замість «Ґ») все ж не будуть вливати на можливість віднесення до ПК суми ПДВ. Принаймні, такої позиції дотримувалась ДФС у Львівській області в листі від 06.09.2017 р. №1837/ІПК/13-01-12-01-10.

Також раніше податківці надавали роз’яснення, у якому не вважали використання великих/малих літер у найменуванні платника підставою для невизнання податкової накладної. Аналогічно вони ставилися до зазначення поряд з прізвищем, ім’ям та по батькові фізособи абревіатури ФОП, ФО-П або СПД-ФО. 

Проте у разі виникнення сумнівів радимо скласти РК до такої податкової накладної на виправлення найменування і відповідно включати суму ПДВ до податкового кредиту вже за датою реєстрації такого РК.

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , Податкова накладна , Податковий кредит

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?