• Посилання скопійовано

МОЗ ініціює зміни, що спростять доступ до ліків, виготовлених в умовах аптеки

Міністерство охорони здоров’я розробило проект закону, який націлений на створення сприятливих умов для поліпшення забезпечення закладів охорони здоров’я та громадян доступними лікарськими засобами

МОЗ ініціює зміни, що спростять доступ до ліків, виготовлених в умовах аптеки

Міністерством охорони здоров'я України на громадське обговорення пропонується проект закону України "Про внесення змін до абзацу першого підпункту "в" пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України" (щодо створення сприятливих умов для поліпшення забезпечення закладів охорони здоров'я та громадян доступними лікарськими засобами) (завантажити >>>).

Зазначена у підпункті "в" пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України норма визначає вимоги до лікарських засобів, операції з постачання яких оподатковуються за ставкою 7% ПДВ. Такі лікарські засоби повинні бути внесені до Державного реєстру лікарських засобів та дозволені до виробництва і застосування в Україні. Вищезазначена норма Кодексу не ставить чіткої вимоги щодо виробника лікарських засобів. Однак, відповідно до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" не підлягають державній реєстрації лікарські засоби, які виготовляються в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин.

Прийняття зазначеного Закону України дозволить застосування європейської практики при оподаткуванні медичних виробів ПДВ за зниженою ставкою та розширить можливості забезпечення закладів охорони здоров'я та малозабезпечених верств населення доступними лікарськими засобами виготовленими за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин.

«Лікарські засоби, які виготовляються в аптеках за рецептами лікарів неможливо масово готувати в умовах промислового виробництва, оскільки вони готуються в невеликій кількості, в індивідуальному порядку та мають короткотривалий термін використання. Більшість з них готуються без консервуючих та стабілізуючих речовин, що має важливе значення для новонароджених дітей, людей похилого віку та при окремих нозологіях захворювань. Ми сподіваємося, що народні депутати підтримають законопроект, який створює сприятливі умови для забезпечення громадян доступними лікарськими засобами», - підкреслила Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко.

Як зазначив народний депутат України, член профільного комітету Костянтин Яринич, законопроект став результатом співпраці МОЗ України з парламентарями.

«Вартість лікарських засобів, виготовлених в умовах аптек, як правило, невисока. Це робить їх економічно доступними для всіх категорій населення, особливо соціально незахищених. Сподіваюсь, що вже найближчим часом законопроект стане Законом України», - підкреслив Костянтин Яринич.

Джерело: МОЗ України

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»