• Посилання скопійовано

Новації квітня: що і для кого зміниться?

21 важлива зміна і подія, яка очікує українців у квітні 2024 року. Зокрема, новий розмір мінзарплати та всіх показників, з ним пов'язаних; збільшення розміру компенсаційних виплат роботодавцям; зміна правил завезення гуманітарної допомоги тощо

Новації квітня: що і для кого зміниться?

1) З 1 квітня – новий розмір мінзарплати: на що це вплине?

За Законом про Держбюджет на 2024 рік з 1 квітня розмір мінімальної зарплати становитиме: у місячному розмірі — 8000 грн, у погодинному — 48,0 грн. У кількох аналітичних статтях ми розповіли, які наслідки це матиме для бізнесу. А саме:

  • Як це вплине на оплату праці та оподаткування виплат працівникам? У цій статті.
  • Як рахуватимемо лікарняні та декретні з квітня 2024 року? Про що треба пам’ятати бухгалтеру? Читайте тут.
  • Як зростуть штрафи за порушення трудового законодавства? Чи вплине ріст МЗП на розмір місцевих податків і зборів? Читайте у цій статті.
  • Скільки ЄСВ доведеться сплачувати з 1 квітня підприємцям та фізособам-«незалежникам» за себе? Чи зміняться розміри єдиного податку для І та ІІ груп? Які «воєнні» пільги залишаться чинними? Про це - в аналітиці.

 

2) 1 квітня завершується термін сплати податків за лютий

За даними ДПС,  1 квітня є граничним терміном сплати податкових зобов’язань за лютий 2024 року. А саме - ПДВ, акцизного податку рентної плати, ПДФО та ВЗ податковим агентом, у разі якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку.

Але ті, хто поки що не має можливості сплатити податки та підтвердили це, зможуть сплатити після закінчення війни.

 

3) З 1 квітня відбудеться щорічний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють

З 1 квітня пенсії автоматично перерахують пенсіонерам, які після призначення / попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та на 1 березня 2024 року набули 24 місяці страхового стажу, або які відпрацювали менше ніж 24.

 

4) У якому розмірі слід сплачувати добровільний пенсійний внесок з 1 квітня 2024 року?

Щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску. З квітня 2024 року потрібно сплатити не менше 1760 грн.

 

5) З 1 квітня збільшиться вартість оформлення закордонного паспорта

В Україні з 1 квітня 2024 року подорожчає оформлення закордонного паспорта, оскільки Поліграфкомбінат "Україна" змінює вартість бланків відповідного документа. Терміновий коштуватиме 1598 грн (замість 1496 грн), звичайний – 958 грн (замість 856 грн).

 

6) З 1 квітня діятиме збільшена плата за виконання суспільно корисних робіт

Плата за виконання суспільно корисних робіт за відпрацьований повний місяць з 1 січня вже збільшилася до 10650 грн, а з 1 квітня 2024 року становитиме 12000 грн. Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону.

 

7) З 1 квітня змінюються правила завезення гуманітарної допомоги

31 березня завершується перехідний період, під час якого до України можна було  завозити гуманітарну допомогу, використовуючи паперові декларації. З 1 квітня ввезти гуманітарну допомогу до України буде можливо лише з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

 

8) З 1 квітня збільшено розмір соцдопомоги дітям загиблих захисників-добровольців

За затвердженим рішенням, вже з 1 квітня розмір виплати буде автоматично підвищено з 2361 грн до 7800 грн на одного неповнолітнього та до 6100 грн – на кожного, якщо в сім’ї двоє і більше дітей.

 

9) З 1 квітня збільшиться розмір компенсаційних виплат роботодавцям

Зокрема, компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становитиме 8000 грн. Які ще виплати зміняться – читайте тут.

 

10) З 1 квітня набирають чинності зміни до ПДР

Кабмін постановою від 09.02.2024 №142 вніс зміни до Правил дорожнього руху. Змінами визначено, що на знаках 5.57 - 5.60 можуть застосовуватися піктограми об'єктів туристичної інфраструктури, спортивних споруд, об'єктів культурної спадщини, зображення яких визначаються ДСТУ 9114:2021. Водночас до інформаційно-вказівних знаків додано нові зображення знаків із застосуванням коричневого тла при позначенні об'єктів туристичної інфраструктури, спортивних споруд, об'єктів культурної спадщини, а саме: 5.5.7 "Попередній покажчик напрямків", 5.5.8 "Попередній покажчик напрямку" та 5.60 "Покажчик напрямків".

 

11) З 3 квітня діють зміни до Порядку надання відпустки при народженні дитини

Порядок привели у відповідність до Закону від 22.12.2023 №3494-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань». Ці зміни діють з 3 квітня 2024 року.

 

12) Закон про запровадження е-реєстру військовозобов'язаних діятиме з 4 квітня

2 квітня 2024 року В. Зеленський підписав законопроєкт №10062. За ним ДПС, Мін'юст та МВС передаватимуть особисті дані про військовозобов’язаних до е-Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. 4 квітня його норми почнуть діяти.

 

13) З 4 квітня діятиме Закон про зниження віку призову на строкову військову службу

2 квітня 2024 року Президент підписав закон про зниження граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років. Відповідні зміни буде внесено до Закону про військовий обов'язок і військову службу. 3 квітня його опубліковано

 

14) З 5 квітня діє оновлена декларація з податку на прибуток

Мінфін знову вніс зміни до форми декларації з податку на прибуток. Стосуються вони оподаткування податком на прибуток банків за Законом №3474. З 5 квітня діє оновлена форма декларації.

 

15) З 5 квітня діють заяви для реєстрації в Єдиному держреєстрі обладнання щодо тютюну

Мінфін затвердив форми заяв про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну в Єдиному державному реєстрі обладнання, а також про внесення змін та виключення відомостей, що містяться в цьому реєстрі. Наказ почав діяти з 5 квітня

 

16) Звіт з праці №1-ПВ за І квартал 2024 року подаємо за новою формою

Нагадуємо, що форму № 1-ПВ (квартальна) у квітні слід подавати за І квартал 2024 року за новою формою. Граничний термін - 8 квітня (понеділок).

 

17) До 10 квітня слід відзвітувати щодо заброньованих працівників!

До 10 квітня підприємства мають подати органу державної влади, іншому державному органу, органу місцевого самоврядування звіт про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані станом на 1 квітня

 

18) До 14 квітня посередникам у працевлаштуванні за кордоном слід відзвітувати до Мінекономіки

Усім ліцензіатам, які ще не подали до Мінекономіки декларацію про провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном, треба це зробити до 14 квітня.

 

19) До 15 квітня слід сплатити штрафи за невиконання нормативу від Фонду соцзахисту осіб інвалідів

Нагадуємо, що сплатити штраф за надісланим розрахунком за 2023 рік треба до 15 квітня 2024 року. Жодних пільг на час воєнного стану не встановлено. Тому порушення термінів сплати штрафу тягне за собою нарахування пені

  

20) 19 квітня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за І квартал 2024 року

19 квітня – граничний день для підприємців зі сплати ЄСВ за І квартал. Але через війну поки що всі ФОПи мають право не сплачувати ЄСВ.

  

21) З 27 квітня ліцензійні умови провадження діяльності з надання послуг у сфері організації та проведення азартних ігор 

Кабмін постановою від 23.02.2024 №189 вніс зміни до Ліцензійних умовах провадження діяльності з надання послуг у сфері організації та проведення азартних ігор. Серед іншого передбачено уточнення способів подання документів для отримання ліцензії.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: «Дебет-Кредит»/Новини порталу

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Новини порталу»