• Посилання скопійовано

Мінфін запускає другий модуль проекту «Є-Data» – відкритий «Бюджет для громадян»

Оксана Маркарова презентувала другий модуль порталу – відкритий «Бюджет для громадян». Його мета – показати всі стадії бюджетного процесу від початку до кінця (планування, виконання та аналіз)

Мінфін запускає другий модуль проекту «Є-Data» – відкритий «Бюджет для громадян»

Мінфін розповідає, що 17 вересня під час прес-конференції з нагоди третьої річниці запуску порталу Є-Data в.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова презентувала другий модуль порталу – відкритий «Бюджет для громадян» (openbudget.gov.ua). Проект має на меті показати всі стадії бюджетного процесу від початку до кінця – планування, виконання та аналіз.

«Сьогодні модуль дозволяє побачити основні показники виконання бюджету за 2018 рік: структуру доходів і видатків, а також рівень виконання бюджету. Уся інформація подана у форматі open data та оновлюються щомісячно», – сказала Оксана Маркарова.

Зараз на порталі можна простежити скільки коштів пішло на освіту, оборону, медицину, загальнодержавні функції за сім місяців 2018 року, інформація за серпень з’явиться 25 вересня. Розробники зазначають, що це лише початок втілення великих планів.

«Повна реалізація проекту займе близько двох років. Наша мета – відкрити якомога більше даних у зрозумілій формі, адже йдеться не про абстрактні бюджети, а про те, хто і на що витрачає кошти громадян України», – наголосив Олександр Комареус, керівник ДУ «Відкриті публічні фінанси».

Керівник проекту «Є-Data» Олександр Щелоков нагадав, що e-data.gov.ua на сьогодні є найбільшим в Україні порталом відкритих даних у секторі публічний фінансів. Не менш важливо, що інтерес до порталу суттєво збільшився у порівнянні з минулим роком.

Станом на 1 вересня 2018 року на порталі уже міститься 2 млн звітів, 10 млн договорів, 95, 5 млн бюджетних трансакцій (платежів), 44 тис. державних організацій зареєструвались на порталі та почали звітувати про використані кошти. До того ж, 23 млн актів уже внесено на портал і вся ця інформація є у відкритому доступі.

«Обсяги інформації для контролю влади, розвитку бізнесу та аналітики – більш ніж достатні. Але термін «відкриті дані» означає лише те, що доступ до них вільний, а сама інформація подана у машиночитаному форматі. Стати корисною, живою, рушійною силою інформація може у тому випадку, коли її будуть використовувати ЗМІ, журналісти-розслідувачі, детективи, спеціалісти безпеки, громадяни, бізнес хоча б щоденно», – підсумував він.

Голова Центру «Ейдос» Віктор Таран відзначив послідовність політики Мінфіну у реалізації закону України «Про відкритість використання публічних коштів»: «Проте є приклади, коли на місцях саботується виконання закону державними та комунальними підприємствами, — зазначив він, — тому наша команда зареєструвала законопроект, який посилює відповідальність за невиконання основних вимог відкритості та прозорості. Маємо надію, що він найближчим часом буде прийнятий у парламенті».

У планах реалізації проекту «Бюджет для громадян» є пункт про відкриття місцевих бюджетів. Надія Бабинська, експертка з відкритих даних, наголосила, що важливим нововведенням, яке запроваджує портал, є відкритість інформації про формування бюджетів від запиту до виконання. «Для громадян є цінною інформація про їхнє щоденне життя: коли відремонтують під’їзд чи коли поміняють вікна в школі. Хто вирішує купувати столи і в кого. Open Budget має давати відповідь на прості питання людей», — завершила Надія.

Захід відбувся за підтримки проекту «Ефективне управління державними фінансами» що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»

  • Нова форма повідомлення про прийняття на роботу - в оновленому «Єдиному вікні»
    ДПСУ оприлюднила оновлення «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.33.6.0 станом на 29.04.2025. До нього додано нову форму Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу / укладення гіг-контракту та два статзвіти
    Сьогодні 15:22144
  • У який строк профспілки мають подавати звіт до ДПС?
    Професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок подають звіт та річну фінансову звітність протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року
    Сьогодні 13:5618
  • Отримання акцизних марок: деталі від ДПС
    Податківці нагадали ключові моменти щодо замовлення та отримання марок акцизного податку. Для виробників та імпортерів, які замовляють та отримують марки акцизного податку, передбачено звіт
    29.04.202524
  • Як військовозобовʼязаним пройти ВЛК: алгоритм від Генштабу
    Генеральний штаб ЗСУ надав чіткий алгоритм проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для всіх, хто планує службу у Збройних Силах України. Процедура потребує ретельної підготовки великого пакету документів та аналізів
    29.04.202558
  • Побачили себе у плані-графіку перевірок ДПС: які подальші дії?
    Експерт рекомендує надіслати запит до ДПС на отримання публічної інформації, щодо яких критеріїв ризиковості підприємство включене до плану перевірок; на підставі яких даних встановлено ступені ризику; якими рішеннями підприємство включено до плану перевірок
    29.04.20251 805