Під час брифінгу, який відбувся після підписання Меморандуму, заступник міністра юстиції Ольга Оніщук зазначила, що питання створення механізму захисту бенефіціарних власників давно перебуває на порядку денному Уряду.
Вона наголосила, що відповідний реєстр (від ред. – ЄДР) є повністю відкритим та доступним для громадськості. У скороченому вигляді він оновлюється щодня, у розширеному – кожні 5 днів.
Окремо заступник міністра юстиції зазначила, що незабаром буде впроваджено нове програмне забезпечення Єдиного державного реєстру. В тестовому режимі його буде впроваджено в експлуатацію на початку травня 2020 року.
«В оновленому програмному забезпеченні ЄДР значно покращено якість та структурованість даних, зокрема і тих, що стосуються кінцевих бенефіціарних власників», – повідомила заступник Міністра.
Зауважимо, що 24 лютого Нацбанк спільно з іншими державними органами та громадськими організаціями підписав Меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників та створення першої Транснаціональної електронної лабораторії (ТеЛАБ). Про це ми писали тут.
***
Читайте: