• Посилання скопійовано

Коригування ПЗ у контрольованих операціях великими платниками: цифри від ДПС

Протягом 2022 року та I кварталу 2023 року платниками податків проведено самостійне коригування фінрезультату на понад 1,1 млрд грн (збільшено податок на прибуток майже на 100 млн грн та зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування на 480,0 млн грн)

Коригування ПЗ у контрольованих операціях великими платниками: цифри від ДПС

ДПС по роботі з великими платниками податків зазначає, що великий бізнес, який обслуговується в Північному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з ВПП, завдяки налагодженому конструктивному діалогу та за наслідками  проведених управлінням трансфертного ціноутворення заходів моніторингу контрольованих операцій, визнає виявлені контролюючим органом потенційні ризики трансфертного ціноутворення і, як наслідок, самостійно збільшує податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств.

Як зазначила заступник начальника Північного міжрегіонального управління Тетяна Самойленко, протягом 2022 року та I кварталу 2023 року  платниками податків проведено самостійне коригування фінансового результату до оподаткування на понад 1,1  млрд грн (збільшено податок на прибуток майже на 100  млн грн та зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування на 480,0 млн грн), у тому числі протягом I кварталу 2023 року проведено самостійне коригування фінансового результату до оподаткування на 505 млн гривень.

Заходи, спрямовані на самостійну сплату платниками податків до Бюджету, є головним  завданням контролюючих органів, а податковим  обов’язком підприємств є повнота декларування належних до сплати податків. 

Одним із ефективних  інструментів  податкового контролю є завчасне  виявлення ризиків в  контрольованих операціях і самостійне коригування платниками податкових зобов’язань.  Лише у випадках, коли платники податків не зважають на аргументи податківців щодо наявних ризиків ТЦ, контролюючим органом вживаються контрольно-перевірочні заходи.

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків,  зважаючи на складність та новизну напрямку трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування в Україні, повідомляє, що активна комунікація з платниками підтримується за допомогою різних платформ та методів отримання інформації, що розміщено на офіційних сайтах ДПС.

Нагадуємо всім платникам податків про необхідність переглянути проведені контрольовані операції на відповідність принципу «витягнутої руки» та скористатись можливістю щодо проведення самостійних коригувань відповідно до пп. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 та п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України.

Щиро вдячні платникам податків за своєчасну сплату податків для забезпечення стабільності економіки в умовах воєнного стану, соціальних виплат та захисту держави. 

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»

  • Запровадження електронного аудиту: деталі від ДПС
    ДПС повідомлено про можливість укладання Меморандуму з великими платниками податків про участь в експерименті із запровадження процедури («е-аудит») шляхом надсилання відповідних повідомлень до їхніх Е-кабінетів
    07.01.2025146
  • НБУ оновив вимоги до страхових посередників
    НБУ затвердив Положення про авторизацію страхових посередників та умови здійснення діяльності з реалізації страхових та/або перестрахових продуктів
    07.01.202528
  • Як виправити помилку у графі 6 ф. №20-ОПП?
    У разі виявлення помилки у графі 6 ф. №20-ОПП зазначається виправлена інформація відповідно до КАТОТТГ, де розташований об’єкт оподаткування, та у графі 2 проставляється значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування»
    07.01.202598
  • Як заповнювати ф. №20-ОПП в Е-кабінеті?
    При заповненні граф 7 – 9 ф. №20-ОПП, що подається в е-формі, у спливаючому вікні платник податків обирає необхідні дані з довідника, активуючи відповідне поле. Заповнення даних для граф 10 – 13 здійснюється вручну
    06.01.20252 0224
  • УВАГА! Оновлені коди ДПІ вже доступні у програмі M.E.Doc
    З метою успішного приймання у майбутньому ДПС податкової звітності рекомендується перевірити внесену інформацію щодо контролюючого органу у програмі M.E.Doc
    06.01.20255 021