• Посилання скопійовано

Як працює сервіс щодо виконавчих документів в Е-суді?

В Е-суді реалізовано сервіс надсилання сторонам е-виконавчих документів. Боржник, отримавши е-виконавчий документ, має можливість онлайн сплатити передбачені у ньому платежі, а стягувач – пред’явити його для виконання до виконавця

Як працює сервіс щодо виконавчих документів в Е-суді?

Е-суд на своїй сторінці у Фейсбуці навів порядок функціонування сервісу видачі і пред’явлення до виконання виконавчих документів в електронній формі.

З метою можливості надсилання електронного виконавчого документа до Електронного кабінету стягувача та боржника необхідно:

сформувати в автоматизованій системі документообігу суду сам виконавчий документ шляхом встановлення для нього відповідної ознаки з використанням інструментарію АСДС;  

перевести його у стан «Оригінал»;  

підписати кваліфікованим електронним підписом судді / суддів;  

заповнити відомості виконавчого документа:  

в обліково-статистичній картці у блоці «Звернення до виконання» (в рамках комп’ютерної програми «Д-3»);  

у закладці «Відомості виконавчого документа» у блоці «Документи по справі» (в рамках комп’ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду»).

Після цього АСДС автоматично надішле сформований електронний виконавчий документ до Електронного кабінету стягувача та боржника.  

Своєю чергою, боржник, отримавши електронний виконавчий документ, матиме можливість засобами підсистеми «Електронний суд» онлайн сплатити передбачені у ньому платежі, а стягувач – пред’явити його для виконання до державного або приватного виконавця.  

Стягувачі, які отримали виконавчі документи в електронній формі до 12.09.2023, не зможуть їх пред’явити до виконання засобами підсистеми «Електронний суд», оскільки це технічно не реалізовано відповідно до спільно прийнятого рішення під час проведення однієї із робочих нарад за участю представників ДСА України, Міністерства юстиції України, державних підприємств «Інформаційні судові системи», «Центр судових сервісів» та «Національні інформаційні системи».  

У такому випадку стягувачам слід повторно звертатися до суду для отримання виконавчого документа в паперовій формі.

***

Читайте також:

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»