• Посилання скопійовано

Мінфін вніс зміни до НП(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність»

Приведено у відповідність до вимог МСФЗ 5 відображення у бухобліку госпоперацій, пов’язаних з необоротними активами, утримуваними для продажу, та групою активів, що належить до вибуття в результаті операції продажу, а також припиненою діяльністю

Мінфін вніс зміни до НП(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність»

Мінфін наказом від 30.09.2024 №478 (зареєстрований у Міністерстві юстиції 15.10.2024 за №1552/42897) затвердив зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність».

Його привели у відповідність до чинного законодавства та міжнародних стандартів фінансової звітності, зокрема МСФЗ 5 «Непоточні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність».

Зокрема приведено у відповідність до вимог МСФЗ 5 «Непоточні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність» відображення у бухгалтерському обліку господарських операцій, пов’язаних з необоротними активами, утримуваними для продажу, та групою активів, що належить до вибуття в результаті операції продажу, а також припиненою діяльністю.

Так, прописано, що підприємство, яке зобов’язується виконати план продажу, пов’язаний із втратою контролю над дочірнім підприємством, визнає усі активи цього дочірнього підприємства як утримувані для продажу, якщо умови, наведені у цьому пункті, виконуються без урахування того, чи зберігатиме підприємство неконтрольовану частку у своєму колишньому дочірньому підприємстві після продажу.

Якщо підприємством переведено необоротний актив або групу вибуття з необоротних активів, утримуваних для продажу, до необоротних активів, утримуваних для розподілу між власниками, або навпаки, така зміна вважається продовженням початкового плану вибуття.

До необоротних активів, які утримуються для розподілу між власниками, застосовуються вимоги цього Національного положення (стандарту).

Необоротний актив або група вибуття визнаються як утримувані для розподілу між власниками, якщо підприємство зобов’язується розподілити актив або групу вибуття між власниками. Для цього активи повинні бути готовими до розподілу у їх теперішньому стані, а здійснення їх розподілу – високоймовірним. Тобто визначено заходи, необхідні для завершення розподілу протягом одного року з дати визнання необоротних активів, утримуваних для розподілу.

Підприємство оцінює необоротний актив або групу вибуття, як утримувані для розподілу між власниками за меншою з двох оцінок: балансовою вартістю або справедливою вартістю за вирахуванням витрат, пов’язаних з розподілом.

Суми коригування балансової вартості необоротних активів, утримуваних для розподілу, переведених зі складу необоротних активів, утримуваних для продажу включаються до інших витрат (доходів) звітного періоду.

Якщо підприємство більше не визнає свій компонент як утримуваний для продажу, то результати діяльності такого компоненту, що раніше визнавалися як від припиненої діяльності, відображаються у складі доходів або витрат діяльності.

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на 17.10.2024 не опублікований.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/П(С)БО і план рахунків

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «П(С)БО і план рахунків»

Подарунки та знижки з нагоди свята

Приєднуюсь