Коментар до ІПК ДФС від 30.05.2019 р. №2468/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Податок на прибуток
Податківці вказали, що положеннями ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на вартість товарно-матеріальних цінностей, отриманих від учасника ТОВ до статутного капіталу як додатковий внесок.
Тож такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування. Про те, як в бухгалтерському обліку відображати такі внески отримувачу, ми писали тут.
ПДВ
У коментованій консультації податківці нагадали, що згідно з пп. «а» і «б» п. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких, відповідно до ст. 186 ПКУ, розташоване на митній території України.
При цьому під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (пп. 14.1.91 ПКУ).
Отже, якщо особа (учасник товариства) є зареєстрованою як платник ПДВ, то операція з внесення такою особою майна до статутного капіталу юридичної особи є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню податком на загальних підставах за основною ставкою (20%).
Своєю чергою, як роз'яснюють податківці у «ЗІР» (підкатегорія 101.13), у підприємства, отримувача таких внесків, за наявності відповідним чином складеної та зареєстрованої ПН виникає право на податковий кредит.
Також детально питання оподаткування таких внесків розглядалося тут та тут.
***
Читайте також: